Leonardo DiCaprio inwestuje w producenta ekologicznego obuwia

Dodane:

Adam Sawicki, Redaktor prowadzącyRedaktor prowadzący MamStartup Adam Sawicki

Udostępnij:

Leonardo DiCaprio, odtwórca głównych ról w takich filmach jak Titanic i Wilk z Wall Street, znany jest z zamiłowania do ekologii. Wielokrotnie to udowodnił angażując się w rozwój spółek, które dbają o środowisko. Tym razem jest podobnie. Gwiazdor inwestuje w Allbirds.

Na zdjęciu (po lewej): Leonardo DiCaprio | fot. by NASA/Goddard/Rebecca Roth, flickr.com CC by 2.0

– Jestem dumnym inwestorem Allbirds, spółki, która dba o zrównoważoną ekologicznie przyszłość, wytwarzając nowe materiały i będąc wzorem dla przemysłu obuwniczego – napisał na Twitterze Leonardo DiCaprio. Hollywoodzki aktor, którego prawdopodobnie znacie z udziału między innymi w takich filmach jak Titanic, Wilk z Wall Street i Incepcja, zainwestował nieujawnioną kwotę w producenta ekologicznego obuwia Allbirds. 

Kolejna runda finansowania 

Nie wiemy więc na co spółka przeznaczy pozyskany kapitał i jakie cele zamierza osiągnąć w najbliższym czasie. Zamknięta właśnie runda finansowania nie jest jednak pierwszą jaką Allbirds ma na swoim koncie. W minionym roku fundusz inwestycyjny Tiger Global wsparł spółkę i wpompował w jej rozwój 17,5 miliona dolarów. Wcześniej z kolei założyciele firmy osiągnęli sukces na Kickstarterze, gdzie zamiast 30 tys. dolarów, zebrali blisko 120 tys.

Allbirds wytwarza buty z wełny, oleju rycynowego i plastikowych butelek po recyklingu. Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest Tim Brown, nowozelandzki piłkarz, który po zakończeniu kariery sportowej zajął się biotechnologią. Potem do autora projektu dołączył Joey Zwillinger, z którym Brown buduje biznes i rozszerza ofertę o kolejne produkty. 

Poprzednie inwestycje 

Inwestycja Leonarda DiCaprio z Allbirds z pewnością nie jest przypadkowa. Hollywoodzki aktor znany jest z zamiłowania do firm, które rozwiązują ekologiczne problemy lub chociaż są przyjazne dla środowiska. Przypomnijmy, że w 2015 roku gwiazdor zainwestował w Diamond Foundry, spółkę, która zajmuje się „hodowlą diamentów. Opracowane przez nią rozwiązanie ma stanowić alternatywę w stosunku do tradycyjnych metod wydobywczych drogich kamieni i jednocześnie być bardziej przyjazne dla środowiska. 

Wcześniej z kolei aktor zaangażował się finansowo w rozwój Rubicon Global, spółki, która zajmuje się wywozem śmieci. Ujęło go w niej to, że przedsiębiorstwo z Atlanty działa na podobnej zasadzie co Uber. W tym przypadku pośredniczy między firmami recyklingowymi a klientami poszukującymi tańszych sposobów na pozbycie się nieczystości. Nie jest to jednak ostatnia inwestycja, którą poczynił DiCaprio.

Tutaj znajdziecie listę 5 projektów, które wsparł gwiazdor.