Letnia szkoła startupu z Google For Startups i RASP, czyli inQUBE i Uniwersytet Ekonomiczny znowu stacjonarnie

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Letnia szkoła startupu z Google For Startups i RASP, czyli inQUBE i Uniwersytet Ekonomiczny znowu stacjonarnie

Udostępnij:

Warsztaty inQUBE Summer Startup School zainaugurują powrót Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu do pracy i nauki w formie stacjonarnej. Wydarzenie odbędzie się w siedzibie organizatora – budynku inQUBE Uniwersyteckiego Inkubatora Przedsiębiorczości, stanowiącego część kampusu wrocławskiej uczelni. Partnerami projektu są m.in. Google for Startups i Ringier Axel Springer Polska.

– inQUBE Summer Startup School to pierwsze od wielu miesięcy wydarzenie na terenie naszego kampusu, które odbędzie się w formie całkowicie stacjonarnej. Cieszmy się, że możemy nareszcie w pełni wykorzystywać potencjał budynku inQUBE, który został przecież pomyślany i zaprojektowany jako miejsce kreatywnej pracy – mówi Bartłomiej Nita, Prorektor ds. Finansów i Rozwoju Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Warsztaty w ramach inQUBE Summer Startup School

Już 16 września budynek inkubatora odwiedzą uczestnicy inQUBE Summer Startup School. Wybrani w ramach preselekcji studenci, pracując w grupach pod okiem mentorów z Google for Startups i Ringier Axel Springer Polska, opracują prezentację pomysłu biznesowego. W trakcie warsztatów z ekspertami dowiedzą się także, jak zbudować zespół w startupie, czym jest model biznesowy, a przede wszystkim – jak zaprezentować swój pomysł przed potencjalnym inwestorem.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Aby zgłosić chęć uczestnictwa, wystarczy przesłać dostępny na stronie inqube.pl formularz zgłoszeniowy wraz z krótkim opisem swojego pomysłu biznesowego.

– Co ważne, aby wziąć udział w warsztatach, nie trzeba być studentem Uniwersytetu Ekonomicznego. Jesteśmy otwarci na studentów także innych wrocławskich uczelni – mówi Patrycja Modrzejewska, dyrektor inQUBE Uniwersyteckiego Inkubatora Przedsiębiorczości oraz pomysłodawczyni inQUBE Summer Startup School.

20 najlepszych pomysłów

Spośród nadesłanych propozycji organizatorzy wybiorą 20 najciekawszych konceptów. Ich autorzy wezmą udział w całodniowych warsztatach. W ostatnim etapie każdy z zespołów zaprezentuje swój pomysł przed ekspertami, którzy wyłonią najlepiej przygotowaną prezentację.

– Obecność ekspertów, którzy na co dzień pracują dla takich marek jak Google for Startups czy Ringier Axel Springer, gwarantuje najwyższy poziom warsztatów – przekonuje Patrycja Modrzejewska.

Wszyscy uczestnicy warsztatów otrzymają certyfikat udziału w wydarzeniu, sygnowany przez organizatorów i partnerów wydarzenia: inQUBE Uniwersytecki Inkubator Przedsiębiorczości, Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, Google for Startups, Ringier Axel Springer Polska, InCredibles Sebastiana Kulczyka oraz Dolnośląski Fundusz Rozwoju.

O inQUBE

inQUBE to Uniwersytecki Inkubator Przedsiębiorczości utworzony w celu wspierania aspiracji biznesowych studentów, absolwentów, pracowników naukowych oraz początkujących przedsiębiorców z branży ICT. To również nowoczesna przestrzeń biurowa, stanowiąca część kampusu Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, będąca miejscem spotkań, pracy i nauki.