Letus Capital podpisał umowę na zbadanie zdolności patentowej innowacyjnego drona

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Letus Capital podpisał umowę na zbadanie zdolności patentowej innowacyjnego drona

Udostępnij:

Letus Capital, notowana na warszawskiej giełdzie spółka działająca w obszarze finansów, nowych technologii oraz fotowoltaiki, podpisała umowę na zbadanie globalnej zdolności patentowej unikatowego drona o roboczej nazwie XFO 2020.

Nietypowe podejście do konstrukcji drona pozwoli zbudować system latający nowej generacji, który umożliwia skalowanie konstrukcji do wielkości pozwalającej na transport przedmiotów, towarów, a nawet osób. Letus Capital aktywnie wspiera pomysłodawców i wynalazców w zakresie ochrony patentowej i komercjalizacji projektów poprzez własny inkubator innowacyjności.

Letus Capital podpisał umowę na zbadanie zdolności patentowej na całym świecie z zespołem wynalazców innowacyjnego drona o roboczej nazwie XFO 2020. Jest to system latający nowej generacji pozwalający przeskoczyć obecne ograniczenia standardowych dronów o napędzie śmigłowym, których obecna budowa nie pozwala na dowolne skalowanie konstrukcji przy zachowaniu odpowiednich norm bezpieczeństwa.

– Aktywnie poszukujemy innowacyjnych rozwiązań, które mają szansę na globalną komercjalizację. Podpisana umowa obejmuje zbadanie zdolności patentowej na całym świecie. W przypadku pozytywnej oceny chcemy wspierać zespół wynalazców w uzyskaniu ochrony patentowej i być może również komercjalizacji drona. Nie mamy wątpliwości, że XFO 2020 to przełom w technologii latania, dlatego optymistycznie podchodzimy do tego procesu – komentuje Tomasz Andrzejczak, prezes Letus Capital.

XFO 2020 nie posiada standardowych śmigieł, maszyna ma kształt dysku, który według jej wynalazców jest najbardziej optymalnym aerodynamicznie kształtem. Urządzenie unosi się dzięki odpowiedniej konstrukcji i innowacyjnemu rozwiązaniu aerodynamicznemu. Dzięki swojej konstrukcji dron charakteryzuje się mniejszym zapotrzebowaniem na energię potrzebną do lotu, niższymi kosztami produkcji i użytkowania oraz większym bezpieczeństwem niż obecna generacja maszyn.

– Do momentu powstania XFO 2020 nikt wcześniej nie wiedział, jak praktycznie można wykorzystać zalety kształtu dysku w maszynach latających. Według naszej wiedzy jest to unikalny projekt na skalę światową. Po dokładnej analizie możliwości patentowych oraz przygotowaniu odpowiedniej dokumentacji, wspólnie z wynalazcami przedstawimy więcej szczegółów projektu – dodaje Tomasz Andrzejczak.

Letus Capital w ostatnim czasie ogłosił zamiar przejścia z rynku NewConnect na Rynek Główny Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Według uchwały zarządu, decyzja na temat przejścia spółki na Główny Rynek ma zostać podjęta na najbliższym Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy.