Level2 Ventures i Pro Progressio uruchamiają projekt CASPEN4Startups

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Piotr Pawłowski, general partner Level2 Ventures

Udostępnij:

Organizacja biznesowa Pro Progressio we współpracy z funduszem Level2 Ventures uruchamia projekt mający na celu rozwijanie współpracy między startupami a wiodącymi dużymi przedsiębiorstwami z obszarów nowoczesnych usług dla biznesu, ICT, przemysłu, logistyki oraz nieruchomości, skupionymi w Klubie Pro Progressio.

Program CASPEN4Startups w formule komercyjnej rusza 18 lipca 2022 i jest przeznaczony dla startupów i scaleupów z regionu CEE. Główne filary programu obejmują wzmocnienie networkingu, rekomendacje i możliwości kooperacji z liderami w swoich branżach, szeroko zakrojone działania promocyjne oraz dedykowane inicjatywy edukacyjne.

– Jako organizacja biznesowa, która od wielu lat zrzesza przedsiębiorstwa z szeroko pojętego sektora usług biznesowych, wiemy, jak ważne jest budowanie networku opartego na relacjach, który niejednokrotnie ułatwia i przyspiesza rozwój firmy na wielu poziomach. Stąd pojawił się pomysł na wspólną inicjatywę skierowaną do startupów – CASPEN4Startups, w której Level2 Ventures zapewnia sesje mentoringowe i konsultacje strategiczne, a Pro Progressio wzmocnienie networkingu, szeroko zakrojone działania promocyjne i możliwość kooperacji z liderami w swoich branżach – wyjaśnia Wiktor Doktór, prezes zarządu Pro Progressio.

CASPEN4Startups (od Consulting, Advisory, Support, Promotion, Education i Networking) powstał na bazie doświadczeń biznesowych praktyków budowania i skalowania firm oraz twórców aktywnych społeczności biznesowych jako skuteczne narzędzie pozwalające startupom budować rozpoznawalność rynkową w grupach docelowych, nawiązywać współpracę na poziomie decydentów w zakresie walidacji pomysłów biznesowych, ich udoskonalania i sprzedaży.

– Zależy nam na pogłębieniu relacji pomiędzy startupami a dużymi przedsiębiorstwami, które umożliwi z jednej strony walidację pomysłów na wczesnych etapach rozwoju, a z drugiej adopcję innowacyjnych rozwiązań tam, gdzie mogą przyczynić się one do optymalizacji procesów lub zwiększenia efektywności. Zakładamy też możliwy scenariusz inwestycji ze strony korporacji w młode firmy, będące bardziej efektywne pod kątem produktów i rozwiązań, niż własne działy R&D – podsumowuje Piotr Pawłowski, general partner Level2 Ventures.