Level2 Ventures zainwestuje w startupy w Polsce ponad 130 mln zł

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Level2 Ventures zainwestuje w startupy w Polsce ponad 130 mln zł

Udostępnij:

Nowy fundusz venture capital wchodzi na rynek CEE. Level2 Ventures na inwestycje w startupy przeznaczy ponad 130 mln zł pochodzących ze środków prywatnych.

Level2 Ventures zainwestuje ponad 130 mln zł w startupy technologiczne z obszarów AI, Blockchain, rozwiązań autonomicznych, automatyzacji procesów i OZE, na etapach Seed i rundy A. Jednorazowo na inwestycję fundusz zamierza przeznaczać od 250 tys. euro do 1,5 mln euro. Równolegle Level2 będzie realizował trzy ścieżki działań w ramach Development4Startups Program: tworzenie środowiska wspierającego startupy portfelowe, rozwój kompetencji menedżerskich Founderów oraz strukturyzację procesu VC.

– W Level2 Ventures uważamy, że kapitał to tylko pierwszy poziom wsparcia. To, co ma prawdziwą wartość to doświadczenie biznesowe i operacyjne w budowaniu biznesu oraz jego skalowaniu, którym, jako doświadczeni CEO, chcemy się dzielić. Uważamy, że dopiero takie połączenie kapitału oraz silnego wsparcia biznesowego realizowanego w formule partnerskiej współpracy funduszu i startupu pozwala zwiększać szanse na osiągnięcie globalnego sukcesu – mówi Adam Rudowski, założyciel i partner zarządzający Level2 Ventures.

Kapitał prywatny

Środki funduszu to w całości kapitał prywatny, pochodzący od założycieli oraz kilku Limited Partners, co pozwala na elastyczne podejście zarówno w zakresie wyboru targetów inwestycyjnych, jak i zarządzania portfelem funduszu.

– Zależy nam na istotnym podniesieniu prawdopodobieństwa sukcesu nie tylko na etapie wyboru startupu, ale szczególnie na etapie budowy jego wartości i skalowania biznesu. Dlatego opracowaliśmy D4S, czyli Development 4Startups Program. Zapewnia on zarówno rozwój kompetencji founderów, jak i elementy wsparcia firmy w obszarach zarządzania, marketingu, sprzedaży, HR oraz szeroko rozumianej operacyjności – wyjaśnia Piotr Pawłowski, partner zarządzający Level2 Ventures.

Założyciele funduszu

Założyciele funduszu i partnerzy zarządzający to doświadczeni menedżerowie z branży ICT. Adam Rudowski to założyciel i wieloletni CEO Veracomp S.A., największego dystrybutora VAD w Europie Środkowo-Wschodniej, który w 2020 r. sprzedał spółkę do Exclusive Networks. Piotr Pawłowski od 30 lat związany jest ze spółkami sektora ICT (m.in. AB S.A., Comarch S.A. i GTS Poland). Jako CEO w Grupie 3S, przeprowadził firmę od pozycji niedużego regionalnego operatora telco i data center do pozycji ogólnopolskiego lidera rozwiązań ICT. Był również odpowiedzialny za proces sprzedaży i włączenia aktywów 3S do struktur Grupy Play.