LeWeb – jutro startuje festiwal nowych technologii w Paryżu

Dodane: 03.12.2012

Mam Startup

Udostępnij:

Już jutro oczy wszystkich zainteresowanych nowymi technologiami zwrócą się w stronę Paryża, gdzie po raz kolejny rozpocznie się jedna z najważniejszych Europejskich konferencji świata technologii – LeWeb Paris.

Już jutro oczy wszystkich zainteresowanych nowymi technologiami zwrócą się w stronę Paryża, gdzie po raz kolejny rozpocznie się jedna z najważniejszych Europejskich konferencji świata technologii – LeWeb Paris.

Autorem tekstu jest Marcin Fejfer

LeWeb Paris to trzydniowe wydarzenie, które już po raz dziewiąty zgromadzi liderów i wizjonerów świata nowych technologii, a także inwestorów oraz osoby, które chcą być na bieżąco z najnowszymi trendami i nowinkami. Organizatorzy spodziewają się ponad 3500 uczestników z całego świata oraz ponad 300 przedstawicieli mediów. Mówi się, że jest to jedyna na starym kontynencie konferencja, która przyciąga tak wiele uwagi w Dolinie Krzemowej. Lista gości tegorocznego LeWeb jest bardzo długa i należy wspomnieć, że widnieją na niej nazwiska takich osób jak Ben Gomez (wiceprezydent Google), Phil Libin (CEO Evernote), David Marcus (prezydent PayPal’a) czy Andrey Andreev (założyciel Badoo). Głos zabiorą także przedstawiciele takich organizacji jak NASA, Microsoft, Facebook, Dropbox, New York Times oraz Amazon. W Paryżu nie zabraknie również najbardziej wpływowych w świecie nowych technologii mediów takich jak The Next Web, TechCrunch, GigaOm. MamStartup też będzie miał w tym wydarzeniu swój skromny udział i postaramy się zamieścić krótką relację z wydarzenia.

Motywem przewodnim tegorocznego LeWeb Paris jest „Internet of Things” (IoT), czyli koncept, który pokazuje, że przedmioty codziennego użytku będą w stanie w inteligentny sposób komunikować się ze sobą. Przykładem wykorzystania takiej technologii jest trochę oklepana już lodówka robiąca zakupy w sklepie internetowym gdy „zauważy”, że kończą się nam zapasy mleka. IoT łączy w sobie najważniejsze osiągnięcia ostatnich dekad i z tego powodu jest wskazywany jako kandydat do miana jednego z najważniejszych trendów technologicznych kolejnych dziesięcioleci. Prelegenci LeWeb zostali dobrani w taki sposób, aby przybliżyć możliwości i problemy związane z tym trendem. Część z prelekcji z pewnością będzie można zobaczyć na oficjalnym kanale LeWeb.

Bardzo interesująco zapowiada się również LeWeb Startup Competition, w którym weźmie udział kilkanaście startupów z całej Europy (pełna lista zakwalifikowanych tutaj: http://paris.leweb.co/2012/leweb/startup-competition). Wybór organizatorów wskazuje, że preferowane były projekty związane z motywem IoT. Niestety wygląda na to, że Polska nie ma wśród nich swoich reprezentantów – a szkoda, bo na konferencji pojawią się partnerzy z tak znanych w Europie funduszy jak Balderton Capital, True Ventures czy SoftTech VC. Co ciekawe, ten ostatni fundusz zainwestował ostatnio w dwa startupy wykorzystujące IoT: FitBit, oraz Ubooly (startup tworzący coś co można nazwać pluszowymi i skomunikowanymi z iPhone’ami Tamagotchi).

Będziemy starali się przybliżyć Wam co dzieje się na LeWeb, nie zgubić się pośród dziesiątek interesujących prezentacji i wychwycić najbardziej interesujące nowinki ze świata technologii oraz startupów. Stay tuned!

Marcin Fejfer

Marcin Fejfer ukończył studia MSc. In Global Innovation Management uzyskując łączony dyplom Uniwersytetu Strathclyde oraz Uniwersytetu w Aalborgu. W międzyczasie odbył staże w firmach w Indiach, Portugalii oraz w Danii, gdzie w sumie spędził ostatnie 3 lata. Obecnie pracuje w funduszu inwestycyjnym SpeedUp Venture Capital Group oraz konsultuje projekty portugalskiej firmy AppGeneration.com.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem