Lewiatan Business Angels

Dodane:

Lech Romański Lech Romański

Udostępnij:

Nazwa: Lewiatan Business AngelsStrona www: www.lba.pl

Opis:

Lewiatan Business Angels (www.lba.pl) jest największą w Polsce siecią aniołów biznesu, działającą od 2005 roku przy Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan (www.pkpplewiatan.pl). LBA zajmuje się kojarzeniem atrakcyjnych projektów inwestycyjnych z inwestorami poszukującymi ciekawych projektów o wysokim potencjale wzrostu.

LBA współpracuje z kilkudziesięcioma zaufanymi inwestorami. Są to Anioły Biznesu, którzy dysponują kapitałem w wysokości od kilkuset tysięcy do kilku milionów złotych. Oprócz zaangażowania finansowego wnoszą w projekt również wsparcie merytoryczne, swoje doświadczenie i kontakty biznesowe.

LBA wkłada wiele wysiłku w propagowanie idei Aniołów Biznesu i aktywizację rynku. Dzięki temu staje się naturalnym miejscem spotkań inwestorów z przedsiębiorcami poszukującymi finansowania dla swoich projektów.

Transakcje obsługują doświadczeni specjaliści, wykształceni przez najlepszych, międzynarodowych ekspertów. Jacek Błoński – szef LBA jest także wiceprezydentem Europejskiej Sieci Aniołów Biznesu (European Business Angels Network – EBAN). Nowych inwestycji poszukujemy dzięki inicjatywom realizowanym we współpracy z międzynarodowymi firmami np. partnerstwu w programie Microsoftu „BizSpark”.

Co oferujemy?

Lewiatan Business Angels nie tylko aktywnie poszukuje ciekawych, perspektywicznych projektów, ale również dokłada starań aby wesprzeć je merytorycznie i odpowiednio przygotować do współpracy z aniołami biznesu. W tym celu organizujemy wiele seminariów i szkoleń prowadzonych przez wysokiej klasy ekspertów oraz naszych inwestorów. Zgłoszonym do nas firmom, będącym w obszarze zainteresowania aniołów biznesu, zapewniamy również indywidualne usługi doradcze, w ramach których razem z pomysłodawcą pracujemy nad konkretnymi elementami projektu, wymagającymi dopracowania bądź uzupełnienia. Cyklicznie organizujemy spotkania tzw. Pitching session, podczas których firmy gotowe na wejście inwestora prezentują swoją koncepcję na biznes przed aniołami biznesu zrzeszonymi w LBA.

Finansowanie projektów najczęściej odbywa się poprzez objęcie udziałów (bądź akcji) nowej emisji przez Anioła Biznesu. Inwestor obejmuje zwykle udział mniejszościowy, choć zależy to od kwoty inwestycji lub etapu rozwoju przedsięwzięcia. Zdarzają się przypadki, gdy dodatkowo udzielana jest pożyczka od nowego wspólnika, dzięki której pomysł uzyskuje wystarczający poziom finansowania, a pomysłodawcy utrzymują większościowy pakiet udziałów. Nasi inwestorzy najchętniej angażują się w projekty wymagające kwot z przedziały 200tys. – 5mln. zł, choć nie wykluczają również inwestycji mniejszych (100tys.) oraz dużo większych (nawet do 10mln.)

Czego szukamy?

People invest in peope. Czynnikiem, który jest najważniejszy dla naszych inwestorów jest ambitny, zgrany i doświadczony zespół. Anioły biznesu często powtarzają, że wolą słabszy projekt ze świetnym zespołem, niż nawet genialny pomysł realizowany z ludźmi, którzy nie potrafią się dogadać i nie posiadają odpowiednich kompetencji oraz aspiracji, aby wyprowadzić firmę na szerokie wody. Szukamy projektów innowacyjnych, skalowanych i ambitnych, mających duży potencjał wzrostu, odpowiadających na realną potrzebę klientów i posiadających przewagi konkurencyjne. Ważne jest również aby posiadały sprecyzowany model biznesowy – realistyczne wyobrażenie w jaki sposób firma będzie zarabiać, a także prognozowaną wysoką stopę zwrotu z inwestycji i zidentyfikowane możliwości wyjścia.

Portfolio:

 • ANT ISS – http://www.ant-iss.pl/ – firma zajmująca się rozwojem i sprzedażą oprogramowania do integracji automatyki przemysłowej – systemu ANT Insight.
 • Apeiron Synthesis – http://www.apeironsynthesis.com/ – przykład start-up’u komercjalizującego najnowocześniejsze rozwiązania w obszarze chemii (metateza olefin), dzięki którym powstają związki chemiczne m. in. dla przemysłu farmaceutycznego. Firma przewiduje skupienie się głównie na produkcji i sprzedaży katalizatorów dla firm farmaceutycznych i chemicznych.
 • Flashbook – http://www.flashbook.pl/ – wydawnictwo specjalizujące się w poradnikach biznesowych i samorozwojowych.
 • Goldenegg – http://www.goldenegg.pl/ – zaliczany jest do ścisłej czołówki firm doradztwa finansowego w Polsce. Oferta świadczonego przez spółkę doradztwa w dziedzinie kredytów, inwestycji i ubezpieczeń kierowana jest zarówno do osób fizycznych, jak i firm.
 • Legic Kompania Importowa Dóbr Luksusowych Sp. z o.o. – http://www.legic.pl/pl/
 • Likwidator Pomoc Ubezpieczeniowa – http://www.likwidator.com/ – zajmuje się egzekwowaniem odszkodowań od towarzystw ubezpieczeniowych w imieniu klienta.
 • Medicalgorithmics – http://www.medicalgorithmics.com/ – producent i dystrybutor urządzeń do monitoringu pracy akcji serca w trybie rzeczywistym.
 • Ozumi films – http://www.ozumifilms.com/ – firma producencka zajmująca się w szczególności obsługą produkcji zagranicznych oraz koprodukcjami, zarówno fabularnymi jak i dokumentalnymi.
 • Polidea – http://www.polidea.pl/en/ – świadczy pełen zakres usług związanych z aplikacjami mobilnymi. Od analizy wymagań, poprzez projektowanie aplikacji i serwisów IT na analizie użyteczności kończąc. Jej główna zaletą jest umiejętność projektowania rozwiązań dla wszystkich platform mobilnych. Pracuje dla największych światowych potentatów rynku
 • Sky Share Club – http://www.skyshare.pl/ – pierwszy w Polsce program współwłasności samolotów oparty na modelu Professionally Managed Shared Ownership, którego uczestnicy za kwotę na poziomie zbliżonym do kosztów zakupu dobrej klasy nowego samochodu mogą nabyć udział i latać Cirrusem SR22 Turbo GTS
 • W Biegu Cafe™  – http://www.dominata.pl/ – nowoczesna formuła barów kawowych, które zgodnie ze swoim hasłem: „Twoja kawa tam gdzie Ty™” mogą znaleźć się wszędzie.

Zespół:Jacek BłońskiSzymon KurzycaMonika RozwalakKamila GrobelnaFilip Pietkiewicz-Bednarek

Adres:ul. Zbyszka Cybulskiego 3, Warszawa

Telefon: (+48 22) 55 99 930E-mail: [email protected]

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem