LG już oficjalnie przedstawia smartfona Wing z obracanym ekranem

Dodane: 15.09.2020

Agata Ruszkowska

Udostępnij:

Do tej pory w sieci pojawiały się tylko przecieki i rendery tego niezwykłego smartfona. W końcu mamy oficjalny film od producenta.
Nowy smartfon od Lenovo będzie pierwszym produktem z serii Explorer Project. To co ma go wyróżniać to dodatkowy, obrotowy ekran, który jest nowością na rynku podobnych urządzeń elektronicznych. „Skrzydło” będzie można obrócić o 90 stopni, dzięki czemu uzyskamy dwa przecinające się ekrany (na wzór litery „t”). Ten produkt ma dać użytkownikowi „zupełnie nową i odmienną formę i doświadczenie, które byłoby niemożliwe do stworzenia z konwencjonalnymi smartfonami”.

Jaki jest sens takiego rozwiązania? Tego dowiadujemy się z filmu – podwójny ekran może nam ułatwić korzystanie z dwóch aplikacji w jednym czasie, np. oglądanie video i odpisywanie na wiadomości. Przyda się także podczas jazdy samochodem (np. jednocześnie włączona mapa i platforma streamingowa muzyki), a także podczas montowania video.

Odsuńmy jednak na bok „gadżety” i przyjrzyjmy się specyfikacji technicznej. LG Wing posiada dwa panele OLED – standardowy to P-OLED FullVision o formacie 20,5:9 i przekątnej 6,8 cala (bez notcha i bez bocznych ramek). Drugi ekran, do którego dostęp uzyskamy przechylając pierwszy ma 3,9 cala. Aparat znajduje się w wysuwanym mechanizmie a’la peryskop (64Mpix aparat główny, 13Mpix szeroki kąt i dodatkowe szerokie 12Mpix do panoramy). Poza tym procesor Qualcomm® Snapdragon 765G z modemem 5G Snapdragon X52 i bateria 4000 mAh.

Wydaje nam się, że taki produkt może naprawdę zrewolucjonizować rynek smartfonów!

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem