LG zapowiada smartfon Wing z obracanym ekranem

Dodane:

Agata Ruszkowska Agata Ruszkowska

LG zapowiada smartfon Wing z obracanym ekranem

Udostępnij:

Koreański producent już od jakiegoś czasu zapowiada nową serię swoich smartfonów z serii Explorer Project. Jeden z nich ma być wyposażony w dodatkowy, obrotowy ekran. Do czego ma służyć?

Nowy smartfon od Lenovo będzie pierwszym produktem z serii Explorer Project. To co ma go wyróżniać to dodatkowy, obrotowy ekran, który jest nowością na rynku podobnych urządzeń elektronicznych. „Skrzydło” będzie można obrócić o 90 stopni, dzięki czemu uzyskamy dwa przecinające się ekrany (na wzór litery „t”). Ten produkt ma dać użytkownikowi „zupełnie nową i odmienną formę i doświadczenie, które byłoby niemożliwe do stworzenia z konwencjonalnymi smartfonami”.

O tym jak mniej więcej wygląda to nietypowe urządzenia zdradza teaser opublikowany na kanale LG.

Skąd pomysł na takie rozwiązanie i jaki jest jego sens? Podwójny ekran może nam ułatwić korzystanie z dwóch aplikacji w jednym czasie, np. oglądanie video i odpisywanie na wiadomości. Przyda się także podczas jazdy samochodem (np. jednocześnie włączona mapa i platforma streamingowa muzyki).

Z nieoficjalnych doniesień wiadomo, że smartfon będzie miał wsparcie dla łączności 5G, potrójny aparat z głównym sensorem 64 MP, a także zostanie wyposażony w układ Snapdragon z serii 7.

Więcej na temat tego modelu dowiemy się dopiero na konferencji zaplanowanej przez LG na 14 września.