Lime bierze sprawy w swoje ręce. Będą kary za pozostawienie hulajnogi w złym miejscu

Dodane:

Jędrzej Dzierżyński Jędrzej Dzierżyński

Lime bierze sprawy w swoje ręce. Będą kary za pozostawienie hulajnogi w złym miejscu

Udostępnij:

Koniec ze źle zaparkowanymi hulajnogami na chodnikach. Lime będzie karać użytkowników, którzy postawili elektryczne pojazdy w niewłaściwym miejscu. Jaka będzie wysokość kary?
Ile razy spotkaliście się z sytuacją, w której e-hulajnoga stoi porzucona w zupełnie przypadkowym miejscu, czasami nawet zagrażając innym przechodniom, którzy mogą się potknąć o urządzenie? Możliwe, że niedługo będą to pojedyncze sytuacje, a nie częsty widok.

Lime będzie karało użytkowników za pozostawienie hulajnogi poza wyznaczoną strefą do parkowania. Informacja widnieje w regulaminie firmy. Zmiany dotyczą Warszawy, Wrocławia i Poznania. Dodatkowo w stolicy firma wprowadziła przestrzenie, w których użytkownik nie może zakończyć jazdy, np. Łazienki Królewskie czy mosty.

Jaka kara?

Jeśli użytkownik pozostawi kilkukrotnie hulajnogę w złym miejscu, zostanie zablokowana mu możliwość wypożyczenia sprzętu oraz nałożona kara w wysokości 10 zł, która będzie ściągnięta automatycznie z konta klienta.

Czy działanie Lime rozwiąże problem?

Wizja kary może podnieść czujność użytkowników, ale czy rozwiąże problem porzuconych hulajnóg? Przydałyby się również odpowiednie przepisy drogowe, który jak na razie brak.Niemniej Ministerstwo Infrastruktury chce traktować hulajnogi jak rowery, które będą musiały poruszać się po ścieżkach rowerowych. Planuje także wprowadzić ograniczenie prędkości takich pojazdów.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem