Linie lotnicze Delta zainwestują 1 mld dolarów w działania ograniczające emisję CO2

Dodane:

Kasia Krogulec Kasia Krogulec

Linie lotnicze Delta zainwestują 1 mld dolarów w działania ograniczające emisję CO2

Udostępnij:

Amerykańskie linie lotnicze Delta od marca tego roku, przez najbliższe 10 lat będą inwestować w rozwiązania ograniczające emisję CO2. Na ten cel chcą przeznaczyć 1 mld dolarów.

Delta planuje przede wszystkim ograniczanie spalania paliwa. Firma poinformowała, że będzie stosować mniej szkodliwe paliwa i zainwestuje w bardziej wydajne samoloty.

Wspomniane linie lotnicze chcą także przyczynić się do usuwania dwutlenku węgla z atmosfery. Sposobem na rozwiązanie tego problemu ma być inwestowanie w łąki, zalesianie, rekultywację terenów podmokłych i korzystanie z  nowoczesnych technologii wychwytywania CO2. Delta deklaruje również, że podobnego działania oczekuje od swoich akcjonariuszy, partnerów biznesowych, klientów i pracowników.

W walce z CO2

Linie Delta są pierwszymi na rynku lotniczym, które przedstawiły założenia misji pro eko. W komunikacie prasowym firma pisze, że wybierając linie Delta, klient przyczynia się do zmiany świata na lepsze i bierze odpowiedzialność za swoją planetę.

Delta umożliwiła także na swojej stronie zobaczenie, ile dwutlenku węgla wydziela się do atmosfery podczas dowolnie wybranego lotu. Np. na trasie Warszawa-Nowy Jork (w obie strony) samolot emituje 1,241 ton CO2.

Inne trasy i emisję CO2 możecie sprawdzić na stronie: https://www.co2delta.com/offset 

Tym samym firma edukuje ludzi o konieczności wpłacania darowizn, które wspierają działania na rzecz ochrony i odnowy lasów. Każde dofinansowanie na pomoc w redukcji emisji CO2 przyczynia się do realizacji celów ONZ w zakresie zrównoważonego rozwoju na obszarach, którym służy Delta.

Przedstawiciele Delty wspomnieli także, że przemysł lotniczy odpowiada za ok. 2% światowej emisji dwutlenku węgla.

Nowe samoloty

Już w zeszłym roku firma zapowiedziała, że odbierze 20 nowych samolotów od producenta Airbusa w Mobile w stanie Alabama.

Celem firmy jest zmniejszenie emisji dwutlenku węgla o 50% do 2050 r.

Najnowszy model A321 we flocie Delty rozpoczął swój pierwszy lot w lipcu 2019 r.  Firma deklaruje, że samolot jest całkowicie neutralny pod względem emisji dwutlenku węgla.

Inne działania pro eko

Delta jest również pierwszą amerykańską linią lotniczą, która zajmuje się recyklingiem puszek aluminiowych, plastikowych butelek, kubków oraz gazet i czasopism pochodzących od pasażerów korzystających z samolotów. Ma na swoim koncie recykling ponad 1 360 000 kg aluminium z odpadów pokładowych.

Delta recyklinguje także jednorazowe plastikowe przedmioty, w tym sztućce, naczynia i słomki, które są na wyposażeniu wszystkich jednostek tej linii lotniczej.

 

Fot.mat.pras. Delta