LINK4 wprowadza na polski rynek pierwsze ubezpieczenie dla hulajnóg elektrycznych

Dodane:

Jędrzej Dzierżyński Jędrzej Dzierżyński

LINK4 wprowadza na polski rynek pierwsze ubezpieczenie dla hulajnóg elektrycznych

Udostępnij:

Coraz więcej osób przemieszczających się na hulajnogach przekłada się na coraz wyższą liczbę wypadków i osób poszkodowanych. Lepiej być ubezpieczonym na taki rodzaj sytuacji.
Podobno codziennie na ostrych dyżurach jest osoba, która miała wypadek na hulajnodze. Najgłośniej było o 19-latku, którego operacja trwała blisko 7 godzin. To wszystko rodzi pytania o naszą rozważność podczas jazdy. By zabezpieczyć się przed nieszczęśliwymi wypadkami, pojawiła się pierwsza oferta polisy dla ekocyklistów od LINK4. 

– Wydaje się, że potrzebujemy czasu, by nauczyć się korzystać rozsądnie z tego typu urządzeń, bo bez wątpienia mają one swoje pozytywne strony, chociażby większą mobilność w transporcie czy aspekt ekologiczny. Widzimy też potencjał wśród polskich kierowców, którzy z ich wykorzystaniem mogliby łatwiej przemieszczać się po niektórych obszarach miejskich, np. tam, gdzie trudno dotrzeć samochodem. Właściciele aut mają świadomość posiadania polisy ubezpieczeniowej, więc mamy nadzieję, że tych, którzy korzystają także z rowerów lub hulajnóg, przekonamy do naszej nowej oferty – tłumaczy Katarzyna Wojdyła, członek zarządu LINK4. Dla porównania, we Francji, gdzie urządzenia transportu publicznego są bardziej powszechne, szacuje się, że ok. 40 proc. przejazdów odbywa się z wykorzystaniem kilku środków transportu.

OC dla ekocyklistów to ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej za szkody wyrządzone osobie trzeciej w związku z użytkowaniem urządzeń transportu osobistego (czyli jedno- lub wielośladowy środek przeznaczony do transportu lądowego osób, napędzany za pomocą silnika elektrycznego, konstrukcyjnie ograniczającego prędkość jazdy do 25km/h), a także w związku z użytkowaniem „zwykłych” rowerów, hulajnóg czy deskorolek. Polisa obejmuje szkody powstałe na terenie Europy.

Z oferty mogą skorzystać klienci, którzy zdecydują się na zakup ubezpieczenia komunikacyjnego OC lub Autocasco w LINK4. Cena to jedynie 25 zł na cały rok przy sumie gwarancyjnej w wysokości 25 tys. zł. Okres ubezpieczenia wynosi 12 miesięcy i jest tożsamy z okresem ubezpieczenia wskazanym w polisie komunikacyjnej.

 

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem