LinkedIn pozbywa się Slideshare. Platforma do udostępniania prezentacji trafi do konkurencji

Dodane:

Marta Wujek Marta Wujek

LinkedIn pozbywa się Slideshare. Platforma do udostępniania prezentacji trafi do konkurencji

Udostępnij:

Scribd przejął od LinkedIn Slideshare. Do tej pory firma była największą konkurencją dla platformy w zakresie przechowywania dokumentów i prezentacji swoich użytkowników. Według specjalistów Slideshare od dawna zmagał się z wieloma problemami i taka decyzja była nieunikniona. 
Scribd posiada obecnie w swojej bazie milion ebooków, audiobooków, podcastów, nut i czasopism, a także przechowuje ponad 100 milionów dokumentów użytkowników. Teraz bazy obydwu projektów połączą się tworząc prawdopodobnie największą na świecie cyfrową bibliotekę.

– Scribd zgromadził unikalną kolekcję treści generowanych przez użytkowników, które udostępniamy naszym czytelnikom za pośrednictwem spersonalizowanych rekomendacji, a dodanie prezentacji ze społeczności SlideShare rozwija naszą wizję. Pozwala nam to na dalsze zróżnicowanie naszej oferty, jednocześnie zachęcając jeszcze więcej czytelników do książek, audiobooków, czasopism i innych profesjonalnie opublikowanych prac w naszej bibliotece cyfrowej – powiedział w komunikacie Trip Adler co-founder i CEO Scribd.

– Misją Scribd jest zmiana sposobu, w jaki świat czyta, zapewniając ludziom niezrównany dostęp do najlepszych treści na świecie. Jego globalna platforma oferuje miliony wysokiej jakości dokumentów przesłanych przez użytkowników. W dniu 24 września, Scribd przejmie działalność Slideshare – czytamy w komunikacie LinkedIn.

Marcin Niewęgłowski z Digital Now, komentując przejęcie na swoim profilu LinkedIn, tłumaczy, że było to nieuniknione. Według specjalisty platforma mimo tego, że znajdowała się w pierwszej 20-30 najlepiej pozycjonowanych stron na świecie, dogorywała, zmagając się z wieloma problemami. Najprawdopodobniej zatem przejęcie jest efektem „porządków” w obecnym portfolio LinkedIn. 

– Problem piractwa treści to jedno. Drugi – wieloletnia stagnacja w rozwoju i brak pomysłu. Trzeci – od kiedy LinkedIn wprowadził format prezentacji, dużo mówiło się o tym, czy to czasem nie jest początek końca samego Slideshare’a. No i tak się stało. Slideshare zostanie po prostu połączony z Scribd. Tym samym powstania jedna wielka, globalna platforma do przechowywania prezentacji i dokumentów. […] Nie zdziwcie się zatem, jak jesienią chcąc wrzucać swoją prezentację na Slideshare’a zostaniecie przeniesieni na Scribd – pisze Niewęgłowski. 

LinkedIn nabył SlideShare w maju 2012 w czasie, gdy profesjonaliści zaczęli używać LinkedIn do czegoś więcej niż tylko nawiązywania kontaktów branżowych. Wartość transakcji nie została ujawniona. 

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem