LinkedIn przejmuje Lynda.com za 1,5 miliarda dolarów

Dodane: 10.04.2015

Adam Sawicki

Udostępnij:

Serwis społecznościowy LinkedIn kupił za kwotę 1,5 miliarda dolarów platformę edukacyjną Lynda.com. To połączenie ma szansę stworzyć nowe możliwości przed osobami poszukującymi zatrudnienia. Jaka będzie przyszłość popularnego portalu?

Zdjęcie royalty free z Fotolia

Zasięg działania i wiedza

LinkedIn jest największym portalem społecznościowym, który ułatwia kontakty zawodowo – biznesowe. Liczba użytkowników serwisu w Polsce sięga ponad miliona zarejestrowanych kont, a na świecie ich liczba przekroczyła 300 milionów. Zakupiony za kwotę 1,5 miliarda dolarów serwis Lynda.com, poszerzy ofertę popularnego portalu.1 Oprócz nawiązywania znajomości biznesowych, od tej pory LinkedIn chce umożliwić swoim klientom dostęp do bazy wiedzy i umiejętności, które będzie można zdobywać na kursach elektronicznych.

 Działająca od dwudziestu lat Lynda.com posiada potężną bibliotekę treści multimedialnych, z których przez internet możemy czerpać wiedzę. W ofercie tej platformy e-lerningowej znajdziemy ponad 6,3 tys. kursów i 267 tys. poradników wideo. Większość materiałów dydaktycznych zamieszczonych na stronie odnosi się do biznesu i nowych technologii. Użytkownicy mogą uczyć się w pięciu językach: angielskim, niemieckim, hiszpańskim, francuskim oraz japońskim.

Jedna wizja, wiele możliwości

Szef LinkedIn, Jeff Weiner i CEO Lynda.com Eric Robinson zgadzają się ze sobą, co do przyszłości obu biznesów. Pierwszy twierdzi, że połączenie milionów użytkowników portalu biznesowego z ogromną dawką oferowanej wiedzy przez serwisu Lynda.com otworzy nowe możliwości dla klientów. Eric Robinson równie ciepło wyraża się o LinkedIn, jako o niesamowitym partnerze, który wzbogaca misję platformy edukacyjnej, dzięki której użytkownicy teraz będą mogli zmienić swoje życie.

Jak dotychczas wiadomo, oba serwisy będą na razie działać pod osobnymi adresami. Efektem współpracy będzie to, że  zdobywając wiedzę i umiejętności za pośrednictwem Lynda.com, będziemy mogli opublikować informację o tym na swoim profilu na LinkedIn. Najprawdopodobniej w przyszłości portal społecznościowy i platforma edukacyjna zostaną ze sobą zintegrowane, chociaż nie jest to jeszcze oficjalna informacja.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem