Linker Cloud pozyskał 16 mln zł na rozwój sieci fulfillmentowej w Europie

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Linker Cloud pozyskał 16 mln zł na rozwój sieci fulfillmentowej w Europie

Udostępnij:

Linker Cloud to polska firma oferująca rozwiązania do zarządzania procesami logistycznymi. Spółka pozyskała 16 mln zł na rozwój sieci fulfillmentowej dla e-commerce w całej Europie. Dzięki zebranym funduszom Linker Cloud stworzy wirtualny most łączący świat marek e-commerce z branżą logistyczną.

Platforma dostarczana przez Linker Cloud pozwala na automatyzację procesów związanych zarówno z wysyłką, jak i z kompleksowym procesem obsługi zamówień.

Fulfillment dla sprzedaży zagranicznej

Z pomocą Linker Cloud, firmy e-commerce świadczące usługi na kilku rynkach międzynarodowych mogą przekazać wszystkie kwestie związane z logistyką w ręce profesjonalistów, a same skupić się na dalszym rozwoju biznesu.

Jak podkreśla Daniel Kierdal, CEO Linker Cloud: – Rynek e-commerce rośnie w zawrotnym tempie, a cross-border dla wielu marek staje się najlepszą strategią na wzrost biznesu. Dlatego też zdecydowaliśmy się uruchomić sieć fulfillmentową, dzięki której sklepy i marki D2C będą mogły szybciej uruchomić sprzedaż w nowym kraju, nie martwiąc się o kwestie logistyczno-operacyjne, bo właśnie od tego jesteśmy my i nasza platforma.

Rozwiązanie dostarczane przez Linker Cloud to inteligentny, wirtualny ekosystem logistyczny oparty na autorskich rozwiązaniach technologicznych. Pozwala na bezpieczną i szybką ekspansję na nowe rynki przy zachowaniu elastyczności operacyjnej oraz najwyższych standardów logistycznych.

Dostęp do wysyłek w całej Europie w 24 godziny

Sklepy współpracujące z Linker Cloud mogą wysłać pierwsze przesyłki już w tydzień po rozpoczęciu współpracy. Obszar geograficzny sieci pokrywa praktycznie całą Europę, co znaczy, że w większości przypadków paczki do konsumenta końcowego dotrą w 24 godziny od momentu złożenia zamówienia.

Wizja biznesowa Linker Cloud przekonała do zainwestowania w rozwój firmy nowych inwestorów: ffVC Poland (polsko-amerykański fundusz inwestycyjny) i Street Smart Capital z Finlandii. Z kolei fundusze Market One Capital i Kogito Venture, z którymi firma współpracowała już wcześniej, podjęły decyzję o zwiększeniu dotychczasowej inwestycji.

Jacek Łubiński z Market One Capital podkreśla: – Zdecydowaliśmy się na zwiększenie inwestycji w Linker Cloud, widząc dynamiczny rozwój zespołu i produktu. Potencjał rynkowy dla usług fulfillmentowych w cross-border e-commerce jest ogromny, a demokratyzacja tego typu produktów i udostępnienie ich dla szerszego grona klientów będzie jednym z trendów wspierających dalsze wzrosty. Darzymy zespół zarządzający dużym zaufaniem i z chęcią będziemy wspierać ich dalszą ekspansję międzynarodową i ambitny rozwój produktu.

Maciej Skarul, Partner ffVC w Polsce, dodaje: – Jesteśmy przekonani o silnych fundamentach do dalszego rozwoju rynku e-commerce. Co więcej, sprzedaż transgraniczna (cross-border) i model sprzedaży bezpośrednio do konsumentów (D2C) to odpowiedź na zmiany zachowań konsumenckich, a model biznesowy przyjęty przez Linker Cloud wpisuje się wzorowo w tę transformację. Linker Cloud wnosi bardzo dużą wartość do sektora i wspiera polskie jak i międzynarodowe firmy w ich rozwoju.