Linkomat.pl - wzajemna reklama w Internecie

linkomatpl wzajemna reklama w internecie
Udostępnij:
Narzędzie Linkomat służy do wzajemnego, darmowego reklamowania się w Internecie. Program działa według prostej zasady.

Narzędzie Linkomat służy do wzajemnego, darmowego reklamowania się w Internecie. Program działa według prostej zasady.


Wystarczy podać dane, jakie mają być wyświetlane w reklamie i zaimplementować na swojej stronie pasek Linkomatu, który będzie wyświetlał reklamy innych użytkowników Linkomatu. W zamian, jako "zapłata", reklama będzie wyświetlała się na stronach partnerskich. Oczywiście to, na jakiej stronie czy na którym miejscu w pasku (jednorazowo jest wyświetlanych 5 reklam) reklama będzie wyświetlana jest losowe, generowane przez system, jest jednak możliwość zastrzeżenia sobie pewnych słów kluczowych, które filtrują reklamy konkurencyjne branżowo. Ratio jakie generują reklamy to 3 swoje wyświetlenia u partnerów Linkomatu w zamian za jedno wyświetlenie paska na dodanej do systemu stronie.

Motywem, który zainspirował nas do stworzenia Linkomatu była chęć umożliwienia osobom, firmom, blogom, komukolwiek możliwości zareklamowania się bez ponoszenia na to ogromnych strat. Sami, wchodząc jakiś czas temu na rynek odczuliśmy, ile trzeba wydać na początku na reklamę, żeby chociaż zaistnieć - co dopiero mówić o zyskaniu chociaż minimalnej rozpoznawalności. Wszystko działa na zasadzie wzajemnego pomagania sobie, dlatego jest bezpłatne.

W planach mamy również wprowadzenie jeszcze dodatkowych funkcji wyświetlania reklam, jak np. animacje flash, filmy video czy mini aplikacje (już zaczęliśmy testować je pod względem funkcjonalności i skuteczności). To rozwiązania dla osób, które będą chciały wyjątkowo się wyróżnić, ponieważ prawdopodobnie te funkcje będą dodatkowo płatne. Warto jeszcze wspomnieć, że nie jest to system SWL, ponieważ linki te nie są pozycjonujące w wyszukiwarkach. Zamysłem nie jest "podbicie" komuś miejsca w np. Google, ale pokazanie go jak najszerszej liczbie internautów, które odwiedzają strony uczestniczące w projekcie.

Jako twórcy z nadzieją patrzymy w przyszłość naszego "dziecka", zwłaszcza, że odzew ze strony chętnych do zapisania się internautów zaskoczył nas samym przebijając najśmielsze oczekiwania, jakie mogliśmy roić. W niezbyt odległej przyszłości planowane jest wprowadzenie opcji zarabiania na Linkomacie. Możliwość ta będzie dostępna dla osób, które mogą zamieścić na swojej stronie pasek Linkomatu i jednocześnie nie zależy im na umieszczaniu w systemie swojej reklamy - wtedy, jeśli zrezygnują z reklamowania się w Linkomacie będą otrzymywały pieniądze za każde wyświetlenie u siebie na stronie paska z reklamami innych uczestników projektu.

źródło: informacja prasowa