Lisek Anima próbuje zebrać 40 tys. dolarów na Kickstarterze

lisek anima probuje zebrac 40 tys dolarow na kickstarterze
Udostępnij:
Studenci Politechniki Białostockiej wprowadzają na rynek Animę – urządzenie, oferujące system powiadomień opartych o lokalizację. Już w drugiej połowie października startup rusza z kampanią na Kickstarterze, której celem jest zebranie 40 tys. dolarów.

Anima to najnowszy wynalazek który stworzyli studenci Wydziału Informatyki Politechniki Białostockiej: Mateusz Bajko, Mateusz Markiewicz i Michał Jaszczuk. W 2017 roku twórcy Animy otrzymali 100 tys. zł na komercjalizację swojego projektu z Inkubatora Innowacyjności+. Na koncie mają też 2. miejsce w finałach krajowych Imagine Cup 2017 – największego konkursu technologicznego Microsoftu, 2 miejsce w konkursie ABB It challenge „Interact with the real world” oraz znaleźli się też w zestawieniu Top 10 startupów z Polski Wschodniej.

Kolejny system do zarządzania zadaniami?

Trello, Google Calendar, Evernote, Todoist... To tylko kilka z setek dostępnych rozwiązań pomagających w zarządzaniu zadaniami i organizacji czasu. To, co wyróżnia Animę od wymienionych wyżej rozwiązań jest miejsce. Urządzenie opiera się na kalendarzu, gdy zależy nam o tym, by pamiętać o kupieniu kwiatów ósmego marca czy spotkaniu z klientem w następny poniedziałek. Dzięki połączeniu ze smartfonem, Anima wysyła powiadomienie, gdy znajdujemy się w obszarze działania urządzenia.

Dodatkowe oczy

Urządzenie elektroniczne postawione na półce przy drzwiach wejściowych „zauważa” wejście zalogowanego do systemu użytkownika przez połączenie Bluetooth z jego smartfonem aktywując jednocześnie notatkę zapisaną w aplikacji. Co ciekawe, Anima udostępnia cały wachlarz możliwości jeżeli chodzi o integrację z innymi systemami.

Nie trzeba zatem rezygnować z ulubionego systemu zarządzania zadaniami. Wystarczy, że połączy się je z liskiem Anima i tym samym zapewni dodatkową opcję przypomnienia o wybranym zadaniu w konkretnej lokalizacji.

Najważniejsze jest wnętrze

Urządzenie działa na bazie modułu Bluetooth, którego maksymalny zasięg na wolnej przestrzeni sięga nawet 70 metrów. Twórcy systemu zapewnili jednak możliwość dostosowania obszaru działania do własnych preferencji. Osoby zamieszkujące mniejsze powierzchnie mogą zatem również liczyć na sprawne działanie urządzenia w ich czterech kątach. Samo urządzenie jest bezprzewodowe a ładowanie nie sprawi trudności, gdyż sprzęt wyposażony jest w standardowe złącze micro USB.

– Pomysł na Animę powstał przede wszystkim z naszej pasji do technologii. Z jednej strony chcieliśmy, żeby urządzenie było w pełni funkcjonalnym i przydatnym dodatkiem do domu i biura. Z drugiej strony zależało nam na tym, aby wygląd pasował do nowoczesnych pomieszczeń. W ten sposób narodził się pomysł, aby stworzyć Animę – system powiadomień w sympatycznym, lisim designie. Wszystko zaczęło się od pomysłu w czerwcu 2016, realizacja projektu trwa od początku 2017 roku i już w drugiej połowie października z dumą pokażemy się światu na Kickstarterze – mówi Mateusz Bajko, jeden z twórców Animy. 

Kampania na Kickstarterze

Urządzenie już 29 października tego roku dostępne będzie na platformie Kickstarter, gdzie będzie można zamówić je w promocyjnej cenie, a osoby które zdecydują się zakupić urządzenie jako pierwsi będą mogli liczyć na dodatkowe rabaty. Więcej informacji znajduje się na stronie kampanii.