Listonic jako pierwszy wprowadza głosowe tworzenie listy zakupów

listonic jako pierwszy wprowadza glosowe tworzenie listy zakupow
Udostępnij:
Listonic ­ najpopularniejsza lista zakupów w Polsce rozpoznaje co mówimy do naszego telefonu. Dzięki innowacyjnemu dodawaniu głosowego jesteśmy krok bliżej do momentu rozmowy z naszą lodówką.

Nowe dodawanie głosowe w Listonic umożliwia podyktowanie całej listy zakupów na raz. Aplikacja rozumie co się do niej mówi, dzięki czemu wystarczy podyktować telefonowi co zamierza się kupić, a urządzenie samo skompletuje listę zakupów. Dodatkowo Listonic rozpozna jednostki i wagi co jeszcze bardziej usprawnia planowanie zakupów.

Listonic to pierwsza na świecie lista zakupów, w której zastosowano tego typu rozwiązanie. Aktualnie nie ma szybszego sposobu na zaplanowanie zakupów. Dzięki inteligentnemu rozpoznawaniu głosu listy tworzy się kilkukrotnie szybciej niż tradycyjnie wpisując produkty. Rozwiązanie to jest szczególnie przydatne w momentach gdy mamy mało czasu, lub nie możemy poświęcić pełnej uwagi na tworzenie listy. Dzięki Listonic bez potrzeby korzystania z klawiatury stworzymy listę np. stojąc w korku, w trakcie gotowania, gdy nie chcemy brudnymi rękami pobrudzić ekranu, lub w przeglądając lodówkę i na bieżąco dyktując przedmioty, których brakuje.

Nowa funkcja Listonic wpisuje się w jeden z głównych trendów opierający się na inteligentnym rozpoznawaniu mowy. Od nowych technologi w coraz większym stopniu oczekuje się, że zamiast naciskania klawiszy czy poruszaniu myszką będzie można porozumieć z nimi za pomocą komend głosowych. Polarność takich rozwiązań jak Siri od Apple, Google Now czy Amazon Echo pokazują, że to trend w który warto inwestować. Uproszczenie tworzenia listy jest też kolejnym krokiem do realizacji wyzwania jakie stawia sobie Listonic. Chcemy usprawnić cały proces dokonywania zakupów, tak aby w przyszłości można było mówić prosto do lodówki,a ona sama rozumiała i zamawiała potrzebne produkty.

Dodawanie głosowe to kolejny etap zmian, które Listonic zaczął wprowadzać parę miesięcy temu gdy stworzył aplikację opartą o Material Design. Aplikacja przeszła wtedy gruntowne zmiany usprawniające sposób korzystania z list zakupów. W kolejnych miesiącach pojawią się następne usprawnienia i nowości jak aplikacja dostosowana do tabletów oraz Listonic na smartwatche.