Litewski startup Infogr.am zwyciężył w Saunie

Dodane: 27.02.2012

Lech Romański

Udostępnij:

Zwycięzcą niezwykle gorącego finału drugiej warszawskiej edycji Startup Sauna, fińskiego akceleratora dla startupów pochodzących z państw bałtyckich, został litewski Infogr.am, aplikacja do tworzenia interaktywnych infografik.

Zwycięzcą niezwykle gorącego finału drugiej warszawskiej edycji Startup Sauna, fińskiego akceleratora dla startupów pochodzących z państw bałtyckich, został litewski Infogr.am, aplikacja do tworzenia interaktywnych infografik.

Drugie miejsce w konkursie zajął polski startup z AIP Seed Capital – EduKoala, wcześniejszy laureat StartupWeekend Warsaw, tworzący aplikację na telefon do nauki języków. Natomiast trzecie miejsce zajął startup również pochodzący z Polski Sugentum zajmujący się tworzeniem aplikacji wspierających eCommerce.

Kolejna edycja Startup Sauna stała na jeszcze wyższym poziomie niż poprzednia – twierdzi Łukasz Młodyszewski Global Business Development Manager w AIP Business Link odpowiadający za organizację przedsięwzięcia. – Nasi goście z Finlandii byli pod dużym wrażeniem i wszyscy są przekonani, że StartupSuana na trwałe wpisze się w startupową mapę Polski. Kolejna edycja planowana jest już za 6 miesięcy.Teraz zwycięzców czekają dodatkowe rozmowy kwalifikacyjne, po których dowiemy się, który ze startupów otrzyma możliwość uczestniczenia w 6-tygodniowym intensywnym programie szkoleniowym w Finlandii.Startup Sauna stworzony został z myślą o startupach szukających inwestycji zalążkowych,  zajmujących się różnymi dziedzinami, pod warunkiem, że mają potencjał do rozwoju na rynkach międzynarodowych. Do tej pory, program ukończyło 48 startupów,  którym akcelerator pomógł uzbierać ponad 8 milionów Euro.

Organizatorem finału jest Polska Przedsiębiorcza oraz AIP Business Link Warszawa. Głównym sponsorem jest PayPal Polska, a wydarzenie wspiera fundusz hardGamma Ventures.

źródło: informacja prasowa

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem