LIVE GREEN, czyli eko życie w telefonie i na tablecie

Dodane: 14.11.2013

Mam Startup

Udostępnij:

Wystartowała kampania społeczna „Live Green”, zainicjowana przez polski oddział jednej z największych organizacji pozarządowych na świecie. Green Cross Poland wprowadzając pierwszy, polski mobilny przewodnik po ekologii zwraca uwagę na to, że każdy może podejmować korzystne dla środowiska naturalneg

Wystartowała kampania społeczna „Live Green”, zainicjowana przez polski oddział jednej z największych organizacji pozarządowych na świecie. Green Cross Poland wprowadzając pierwszy, polski mobilny przewodnik po ekologii zwraca uwagę na to, że każdy może podejmować korzystne dla środowiska naturalnego decyzje podczas codziennych czynności.

Kampania ma na celu zwiększenie świadomości ekologicznej Polaków. W akcję zaangażowały się gwiazdy znane z ekologicznego stylu życia: Katarzyna Bujakiewicz, Reni Jusis, Michał Piróg, Kinga Rusin oraz Agnieszka Szulim.

Innowacyjna aplikacja „Live Green” podpowiada i przekazuje informacje o tym, jak żyć w zgodzie ze środowiskiem. W ramach kampanii społecznej Green Cross Poland użytkownicy smartfonów i tabletów mogą poznać znaczenie 170 znaków ekologicznych i informacyjnych obecnych m.in.: na opakowaniach kosmetyków, produktach spożywczych oraz ubraniach czy sprzęcie elektronicznym. Aplikację można pobrać za darmo za pośrednictwem dedykowanej kampanii strony internetowej: http://livegreen.org.pl/ oraz bezpośrednio z Google Play i App Store.

Innym elementem zawartym w aplikacji jest zbiór 20 opowiadań o tematyce ekologicznej. Historie powstały specjalnie na potrzeby kampanii „Live Green”. W ich nagraniu wzięły udział polskie gwiazdy, którym bliska jest ekologia: Katarzyna Bujakiewicz, Reni Jusis, Michał Piróg, Kinga Rusin, Agnieszka Szulim. Aplikacja „Live Green” zawiera także zestaw ponad 150 porad ekologicznych, które będą podpowiadały, jak dbać mądrze o środowisko.

źródło: informacja prasowa