LiveChat i inne polskie spółki są na Wall Street

livechat i inne polskie spolki sa na wall street
Udostępnij:
Warszawska Giełda Papierów Wartościowych i Ipopema Securities zorganizowała dzisiejsze wydarzenie, które ma na celu zaprezentowanie ciekawych polskich spółek zagranicznym giełdowym inwestorom. Podczas Poland Capital Market Days zaprezentują się m.in. przedstawiciele LiveChat Software i Integer.

Zielona wyspa

W centrum światowych spółek, w Nowym Jorku na Wall Street, zaprezentuje się dzisiaj piętnaście polskich spółek. Wśród nich, oprócz wyżej wymienionych, znajdziemy: Asseco Poland, BZ WBK, Cyfrowy Polsat, Energa, Inter Cars, Kruk, PGNiG, PKP Cargo, PZU, Synthos, Tauron, GPW i Work Service. Jak mówią organizatorzy spotkania, GPW, Ipopema Securities oraz Auerbach Grayson, odbywa się ono po to, by zaprezentować zagranicznym inwestorom polskie przedsięwzięcia i zachęcić ich do inwestycji. Dlaczego warto inwestować w spółki z warszawskiej GPW?

Na zdjęciu Mariusz Ciepły, Prezes Zarządu LiveChat Software | fot. materiały prasowe

Miano zielonej wyspy wśród osłabionej kryzysem Unii Europejskiej, reformy pozwalające stopniowo nadrobić dystans do “starych” państw wspólnoty i przynajmniej trzy procentowa roczna dynamika PKB. Tyle o zaletach inwestycji w naszym kraju podobno wiedzą już zagraniczni inwestorzy. Kolejnym atutem jest to, że Polskę postrzega się jako rynek, który szczególnie ma zyskać na, jak mówią organizatorzy, “luzowaniu ilościowym w strefie euro”. Zainteresowanie zagranicznych inwestorów polskimi spółkami potwierdzają też inne dane.

W cztery oczy

“Zawirowania i niepokoje w Europie Wschodniej sprawiły, że inwestorzy znowu z większym zainteresowaniem śledzą możliwości inwestycyjne w Europie Środkowej, a więc i w Polsce” - mówił niespełna rok temu Alex Seiler, Dyrektor Zarządzający ds. Sprzedaży Akcji na Rynkach Globalnych w Auerbach Grayson1. Wspominał także, że w pierwszym kwartale ubiegłego roku polska gospodarka odnotowała wzrost PKB na poziomie 3,4%, co stanowiło jeden z najlepszych wyników wśród krajów Unii Europejskiej, stymulowany wysokim eksportem.

Głównym organizatorem wydarzenia jest Giełda Papierów Wartościowych, która przy współpracy z Ipopema Securities i amerykańskim brokerem Auerbach Grayson zorganizowała Poland Capital Market Days. Wcześniej zaprosiła spółki z warszawskiej giełdy na konferencję w Londynie, podczas której były prezentowane polskie przedsięwzięcia. Wydarzenie w Nowym Jorku ma jednak innych charakter. W ciągu kilku dni przedstawiciele czternastu polskich spółek odbędą spotkania “w cztery oczy” z czterdziestoma zarządzającymi trzydziestoma amerykańskimi firmami.

Londyn, Boston, Chicago i Toronto

Polish Capital Market Day to cykl kilkudniowych wydarzeń podczas których uczestnicy odwiedzają najważniejsze na świecie parkiety giełdowe i przedstawiają swoje spółki. W dniach 19-21 maja spotkają się także z inwestorami w Bostonie, Chicago i Toronto. Tego typu spotkania odbywają się dorocznie w Londynie, gdzie urosły do rangi największej na świecie konferencji poświęconej polskiemu rynkowi kapitałowemu. - Planujemy więcej tego typu wydarzeń i będziemy obserwować, jak te działania przekładają się na wzrost zainteresowania naszym rynkiem - mówi Grzegorz Zawada, Wiceprezes Zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.