LMS Invest inwestuje w druk 3D

lms invest inwestuje w druk 3d
Udostępnij:
Do portfela inwestycyjnego SpeedUp Venture Capital Group trafił kolejny projekt. Za pośrednictwem LMS Invest i SpeedUp Innovation grupa objęła udziały w biznesie związanym z technologią druku 3D.

Do portfela inwestycyjnego SpeedUp Venture Capital Group trafił kolejny projekt. Za pośrednictwem LMS Invest i SpeedUp Innovation grupa objęła udziały w biznesie związanym z technologią druku 3D. Jednym z założycieli spółki Omni3D, w ramach której realizowany będzie projekt jest twórca RapCraft - pierwszej komercyjnej drukarki 3D w Polsce.

Omni3D - nowa spółka w portfolio LMS Invest i SpeedUp Innovation - koncentrować się będzie na dostarczaniu klientom biznesowym oraz indywidualnym komponentów (drukarki, software do obsługi druku, materiały oraz części eksploatacyjne) do druku 3D w niskim nakładzie (do 1000 sztuk). Spółka planuje w większości działać w ramach ruchu opensource, korzystając z otwartych zasobów RepRap.

Założycielami Omni3D są Bartek Barłowski, właściciel brandu RapCraft, w ramach którego opracowano pierwszą polską konstrukcję drukarki o tej nazwie oraz Konrad Sierzputowski, który od 2 lat prowadzi własne projekty startupowe m.in. Evilport oraz Wink Media wraz z IQ Partners oraz Red Sky/Xevin. Omni3D będzie marką parasolową, do której aportem wniesiona została działalność marki RapCraft. Od teraz nazwa ta używana będzie do oznaczenia modelu jednej z dostępnych w ofercie drukarek.

Technologia druku 3D rozwija się w oszałamiającym tempie i ma realne szanse zrewolucjonizować świat, jaki znamy. Pozyskany kapitał pozwoli nam nie tylko dotrzymać kroku rozwijającemu się rynkowi, ale także wprowadzić kilka autorskich rozwiązań, które - mamy nadzieję - wkrótce staną się standardem. Chcemy, aby nasza drukarka jako pierwsza i jedyna na rynku była tzw. network enabled, co pozwoli jej funkcjonować w sieci (poprzez ethernet lub wifi), a użytkownik będzie mógł ją obsłużyć choćby z iPada – mówi Konrad Sierzputowski z Omni3D.

Druk 3D cieszy się rosnącą popularnością na całym świecie i znajduje coraz szersze zastosowanie w wielu dziedzinach. Wykorzystując ten potencjał w najbliższym czasie będziemy upowszechniać jego wykorzystanie. – mówi Tomasz Czapliński, prezes LMS Invest. Przekazane w ramach podpisanej umowy inwestycyjnej środki przeznaczone zostaną na badania i rozwój otwartej technologii druku 3D czyli nową elektronikę, oprogramowanie i kontent. Za projektem stoi silny, kompetentny zespół a to na pewno przełoży się na skuteczne i efektywne działanie. – dodaje. Umowa inwestycyjna została już podpisana. Teraz czeka tylko na formalną akceptację Polskiej Akademii Rozwoju Przedsiębiorczości.

LMS Invest oraz SpeedUp Innovation są częścią SpeedUp Venture Capital Group, wiodącej polskiej grupy funduszy wczesnej fazy inwestujących na wszystkich etapach rozwoju nowych przedsiębiorstw. W skład grupy poza wyżej wymienionymi funduszami wchodzą jeszcze SpeedUp IQbator oraz SpeedUp Investments.

źródło: informacja prasowa