LMS Invest inwestuje w StudentsWatch!

Dodane:

Adam Łopusiewicz Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

Zespół tworzący platformę do badania opinii internautów nawiązał współpracę z poznańskim funduszem inwestycyjnym. Rozmowy na temat inwestycji rozpoczęły się wiosną bieżącego roku. LMS Invest objął jedną trzecią udziałów w startupie.

Zespół tworzący platformę do badania opinii internautów nawiązał współpracę z poznańskim funduszem inwestycyjnym. Rozmowy na temat inwestycji rozpoczęły się wiosną bieżącego roku. LMS Invest objął jedną trzecią udziałów w startupie.

StudentsWatch to społecznościowy serwis badawczy, który pozwala poznać opinię internautów na temat danego produktu czy wybranej tematyki. StudentsWatch.pl posiada autorskie oprogramowanie i system wynagradzania respondentów.

Startup istnieje od 2011 roku a koszt jego stworzenia wyniósł około 100 tysięcy złotych. – Pieniądze na rozruch pochodziły w dużej części z naszej własnej kieszeni. Znaleźliśmy też grupę inwestorów, którzy w nas uwierzyli oraz developera, który potraktował projekt jako challenge i wszedł do spółki tylko za udziały – czytamy w naszej rozmowie z Przemysławem Wesołowskim, pomysłodawcą StudentsWatch.

O komentarz w sprawie inwestycji poprosiliśmy Prezesa LMS Invest, Tomasza Czaplińskiego.

Zdecydowaliśmy się na inwestycję we wspaniały zespół, ale również ogromny rynek z wielkimi możliwościami do zmian. (…) SW Research ze swoimi produktami idealnie wpisuje się w zapotrzebowanie klientów na rynku oferując im badania wysokiej jakości, na sprawdzonym panelu badawczym, przy jednocześnie dużo lepszej od tradycyjnych ofercie.

Fundusz LMS Invest w nowo powstałej spółce objął 34% udziałów. Kwota transakcji nie jest znana. Inwestycja ma pomóc w rozwoju projektu i poszerzyć dotychczasowy wachlarz oferowanych usług.

[Aktualizacja: 5.11.2012]

Zapytaliśmy Przemysława Wesołowskiego o szczegóły transakcji. Na pytanie dotyczące milestonesów odpowiedział:

(…) postawiliśmy sobie za cel określoną wielkość sprzedaży, którą powinniśmy osiągnąć w ciągu 3, 4 miesięcy. Ponieważ jesteśmy rentowni – milestonesy nie są dla nas problemem i ograniczeniem, a bardziej czynnikiem mobilizującym.

W dalszej rozmowie Przemysław zapowiedział ekspansję na rynki zagraniczne. – Nie bez znaczenia są także nasze plany ekspansji na inne rynki europejskie, a LMS może nam w tym pomóc. Dodatkowo, interesująco zapowiada się nasza współpraca w obszarze technologii z kilkoma spółkami, w które już zainwestował LMS, SpeedUp lub Huge Think. – dodaje Wesołowski.

Obu zespołom gratulujemy i trzymamy kciuki za udaną współpracę!

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem