LMS Invest zainwestował w Sellbox

lms invest zainwestowal w sellbox
Udostępnij:
Kiedy Daniel Mendalka i Piotr Machowski wygrali pierwszy Startup Sprint Finanse nikt nie przypuszczał, że dwa lata po tym wydarzeniu ich projekt będzie dalej się rozwijał. Co więcej, jego twórcy pozyskali kapitał od należącego do SpeedUp Venture Capital Group funduszu LMS Invest

Kiedy Daniel Mendalka i Piotr Machowski wygrali pierwszy Startup Sprint Finanse nikt nie przypuszczał, że dwa lata po tym wydarzeniu ich projekt będzie dalej się rozwijał. Co więcej, jego twórcy pozyskali kapitał od należącego do SpeedUp Venture Capital Group funduszu LMS Invest, a w styczniu wyjechali do USA by rozwijać Sellbox w ramach akceleratora Plug and Play.

Sellbox to platforma dzięki której każdy może w prosty i szybki sposób sprzedać autorskie pliki trzymane na Dropboxie lub Google Drive. Wszystko to za pośrednictwem niemal jednego kliknięcia a właściwie przeciągnięcia pliku. W przypadku Sellboxa, w odróżnieniu od konkurencji, pieniądze pojawiają się na koncie Pay Pal sprzedawcy od razu po zakończeniu udanej transakcji. Sam model biznesowy platformy opiera się na stałej 5% prowizji od zrealizowanych transakcji.

Największą grupę sprzedawców Sellboxa stanowią niezależni twórcy gier. Jest to wynikiem naszej koncentracji na tym rynku, który swoją wartością dwukrotnie przewyższa cały rynek produktów cyfrowych – mówi Piotr Machowski, CEO Sellboxa. Silną reprezentację mają producenci wideo, autorzy eBooków i różnego rodzaju poradników, fotografowie, muzycy, twórcy oprogramowania i rysownicy komiksów – dodaje. W gronie użytkowników najwięcej jest osób z USA (23%), Polski (11%), Japonii i Niemiec (po 7%) oraz Wielkiej Brytanii (6%).

Historię platformy można określić dzięki kilku kamieniom milowym. Po wygranej podczas Startup Sprint jego twórcy zostali zaproszeni do udziału w akceleratorze Huge Thing. Po zakończeniu programu Daniel i Piotr w dalszym ciągu dopracowywali swoją działającą już firmę. Jednym z partnerów akceleratora jest fundusz LMS Invest. Daniel i Piotr od początku mieli jasną wizję, tego czym Sellbox ma być – mówi Tomasz Czapliński, prezes LMS Invest. Za wizją szły też działania – konsekwentnie realizowane cele przekładające się na coraz lepiej działającą platformę. To wszystko w kontekście rynku, jaki można zdobyć było jednym z elementów decyzji o inwestycji w ten właśnie projekt – dodaje.

Teraz twórcy Sellboxa przygotowują się do wyjazdu do USA aby dołączyć do programu tamtejszego akceleratora Plug and Play. Udział w programie jest możliwy dzięki wyróżnieniu w drugiej edycji programu Go_Global, organizowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. W ramach niego wyróżniono 5 spółek, w tym Sellbox. Nagrodą dla każdej nich jest trzymiesięczny pobyt przedstwicieli firmy w USA oraz wsparcie specjalistów z Doliny Krzemowej w przygotowaniach i kontaktach z międzynarodowymi inwestorami.

LMS Invest jest cześcią SpeedUp Venture Capital Group, wiodącej polskiej grupy funduszy wczesnej fazy inwestujących na wszystkich etapach rozwoju nowych przedsiębiorstw. W skład grupy, obok LMS Invest wchodzą jeszcze trzy fundusze SpeedUp IQbator, SpeedUp Investments oraz SpeedUp Innovation.

źródło: informacja prasowa