Lofty i Fabriline zwycięzcami ReaktorX Demo Night

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Lofty i Fabriline zwycięzcami ReaktorX Demo Night

Udostępnij:

Inwestorzy, aniołowie biznesu oraz największe gwiazdy startupowej sceny spotkały się w ubiegłą środę w HubHub Nowogrodzka Square na Demo Night – oficjalnym zakończeniu programu pre-akceleracyjnego ReaktorX.

– ReaktorX to miejsce dla profesjonalistów, znających swoją branżę i mających pomysł, jak ją zrewolucjonizować. W Reaktorze otrzymują wsparcie w procesie tworzenia swojego pierwszego biznesu – pod okiem najbardziej doświadczonych mentorów w ekosystemie startupowym – mówi Agata Kwaśniewska, CEO ReaktorWarsaw.

Zwycięzcy szóstej edycji

Demo Night to nie tylko szansa zaprezentowania się przed szerszą publicznością oraz niezwykły networking. Dla startupów to również konkurs. Zasady są proste: każdy zespół ma trzy minuty na prezentację, a przez pozostałe dwie odpowiada na pytania jury. W tym roku w jego skład weszli Daniel Star – Managing Partner — TDJ Pitango Ventures, Monika Żochowska – co-founder of Glov, Konrad Wawruch — President and Co-owner of 7bulls.com, Marek Kiełczewski — CTO at SeaChange International, Artur Banach – Partner at Movens Capital i Dagmara Strzebicka — Board Member at EdTech Hub Ventures.

Jury przyznało pierwszą nagrodę projektowi Lofty. To rozwiązanie dla wszystkich, którzy borykają się z problemami przy urządzaniu mieszkania. Aplikacja dopasowuje meble i materiały wykończeniowe według indywidualnych potrzeb i wyczucia stylu. Publiczność zadecydowała o przyznaniu Tomkowi Wiszniewskiemu również nagrody za najlepszą prezentację.

Po niezwykle wyrównanej walce drugie miejsce przypadło Rafałowi Brzozowskiemu, twórcy projektu Fabriline. Jego firma pomaga działom zaopatrzenia w outsourcingu produkcji i zarządzaniu procesami zakupowymi w firmie.

Daniel Star — inwestor i członek składu sędziowskiego tak uzasadnia werdykt: — Fabriline to doskonały pomysł, dopasowany do potrzeb rynku. Ma dużą szansę na inwestycję. Zespół wie, co robi, bo ma ogromne doświadczenie w swojej branży. Jeśli chodzi o Lofty, bardzo spodobał nam się koncept, który — w przypadku dobrze wymyślonej technologii — będzie niekwestionowanym liderem na rynku. Ogromne brawa za umiejętność zaprezentowania i sprzedania swojego pomysłu na scenie!.

Pozostałe startupy szóstego batcha

Na scenie tego wieczoru zaprezentowało się aż siedem obiecujących projektów. Warto ich obserwować!

Founderka Yuugen łączy producentów odzieży, działających w duchu zrównoważonej mody ze świadomymi konsumentami rynku modowego.

Pęknięta rura brzmi znajomo? AleSpec pomaga profesjonalistom z branży usług domowych w prowadzeniu i rozwijaniu działalności w ruchu, dając jednocześnie możliwość rezerwacji online.

Chcesz pracować w kasynie Donalda Trumpa? Work and Travel App umożliwia przygodę pracuj-i-zwiedzaj poprzez łączenie studentów z potencjalnymi pracodawcami w łatwiejszy, szybszy i bardziej przejrzysty sposób.

Rewolucja pracy dorywczej to cel Staffly. Aplikacja pomaga zarówno znaleźć godnego zaufania pracownika oraz szytą na miarę pracę dodatkową.

Zastanawialiście się kiedyś, co by było, gdyby bohater waszej ulubionej książki podjął inną decyzję? Chłopaki z Novelyze dają Wam taką możliwość, tworząc platformę dla czytelników i pisarzy interaktywnej fikcji.

Rekrutacja do szóstej edycji już trwa!

Ruszyły zapisy do szóstej edycji programu pre-akceleracyjnego ReaktorX.

Masz pomysł? Rozumiesz swoją branżę? Nie czekaj – wypełnij formularz.

Rekrutację zamykamy w połowie marca, ale im szybciej prześlesz swoją aplikację, tym większe szanse na znalezienie się w preakceleratorze!