Londyński startup Agetech, którego rozwiązania pomagają seniorom, zdobył 7 milionów euro

Dodane:

Marta Wujek Marta Wujek

Udostępnij:

W związku ze starzeniem się populacji w krajach na całym świecie potrzebujemy technologii, która pomoże zaspokoić potrzeby osób starszych. Londyński startup Agetech, buduje holistyczną platformę opieki domowej, aby pomóc seniorom żyć niezależnie we własnych domach.

Założony w 2017 roku startup właśnie zakończył serię finansowania A o wartości 7 milionów euro prowadzoną przez AXA. Agetech wykorzysta te fundusze, aby dalej rozwijać swój produkt, zwiększyć skalę swojego 20-osobowego zespołu i wzmocnić partnerstwo z agencjami opieki w całym kraju.

Dzięki cyfrowym aplikacjom i podłączonym urządzeniom rozwiązanie optymalizuje opiekę na trzy sposoby:

 • umożliwia dostawcom usług opieki zdrowotnej „rezygnację z elektroniki” poprzez digitalizację uciążliwego i czasochłonnego administrowania i raportowania;
 • ułatwia komunikację i dzielenie się informacjami o starszej osobie pomiędzy opiekunami, rodzinami i innymi pracownikami służby zdrowia;
 • pozwala rodzinom monitorować zdrowie i samopoczucie seniora  24/7.
 • Startup rozwija również technologię analizy zdrowia, wykorzystując dane zebrane przez specjalistów od opieki i zdalne czujniki. Algorytmy śledzą warunki zdrowotne, przewidują problemy oraz parametry, które mogą się pogarszać, i ostrzegają odpowiednie osoby we właściwym czasie.

  W Wielkiej Brytanii jest około 2 milionów seniorów, którzy wymagają opieki domowej. Rynek opieki społecznej na ten moment wart jest 15 miliardów dolarów, a wartość ta ma się podwoić w ciągu najbliższych 10 lat.

  – Tempo innowacji w branży opieki nie zaspokajało do tej pory zapotrzebowania rynku na wysokiej jakości opiekę nad starszymi osobami. Ambicją Agetech jest stworzyć alternatywę dla domów opieki. Wspieranie skutecznej i wysokiej jakości opieki domowej z wykorzystaniem technologii będzie miało radykalnie pozytywny wpływ na jakość życia seniorów i ich rodzin. Uważamy, że będzie to miało również szerszy pozytywny wpływ ekonomiczny na publiczne usługi zdrowotne, które obecnie grzęzną pod presją stale rosnącej starzejącej się populacji. Agetech ma imponującą, ekscytującą i skalowalną propozycję, która zmieni sposób zarządzania opieką domową – skomentował Guillaume Borie, dyrektor ds. Innowacji w Grupie AXA.

  – W świecie, w którym praktycznie każdy zakątek naszego życia został zakłócony przez technologię, zdumiewający jest fakt, że sektor opieki nad seniorami w dużej mierze pozostał nietknięty takimi innowacjami. Jest to sektor, który domaga się znaczącego wsparcia i modernizacji na niespotykaną skalę, a to, co stworzy Agetech, będzie zmieniało społeczeństwo – dodał Stephane Guinet, dyrektor generalny i założyciel Kamet Ventures.

  icon-112px-padlock Created with Sketch.

  Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem