Looksoft i LIKE IT BOX na V Polskim Forum Płatności Zbliżeniowych i NFC

Dodane: 30.11.2012

Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

Looksoft i Like It Box zaprezentowali swoje usługi na V Polskim Forum Płatności Zbliżeniowych i NFC, zorganizowany przez portal NFCidea.pl. W spotkaniu uczestniczyli czołowi przedstawiciele rynku telekomunikacyjnego i finansowego, instytucji rządowych, pozarządowych oraz firmy oferujące ...

Looksoft i Like It Box zaprezentowali swoje usługi na V Polskim Forum Płatności Zbliżeniowych i NFC, zorganizowany przez portal NFCidea.pl. W spotkaniu uczestniczyli czołowi przedstawiciele rynku telekomunikacyjnego i finansowego, instytucji rządowych, pozarządowych oraz firmy oferujące najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne.

Tematyka Forum skupiła się przede wszystkim na mobilnych płatnościach zbliżeniowych, ze względu na niedawne komercyjne wdrożenia „NFC wallets”. Uczestnicy mieli też możliwość zapoznania się z najnowszymi produktami NFC i z ofertami partnerów Forum, do których należała m.in. firma LookSoft, prezentująca swoje rozwiązania w segmencie Open NFC.

Looksoft pokazał wykorzystanie technologii NFC w tworzonych przez siebie aplikacjach mobilnych. Licznie zgromadzonym na stoisku firmy gościom przedstawiono innowacyjne rozwiązanie, uruchamiania aplikacji mobilnych za pomocą tagów NFC. LookSoft, pierwszy w Polsce oferuje możliwość inteligentnego kodowania tagów NFC, dzięki którym można np.: uruchomić zainstalowaną wcześniej w smartfonie aplikację mobilną, lub dowolną jej funkcję (bez konieczności używania dodatkowych narzędzi), a jeśli jej nie ma, rozpocząć pobieranie programu bezpośrednio z marketu.

Działanie tagów NFC, uruchamiających aplikacje nowej generacji, tzw. „NFC ready”, zaprezentowano na przykładzie stworzonych przez Looksoft: aplikacji dla Polskiego Radia, otwierającej wybraną audycję radiową oraz aplikacji dla Akademii Leona Koźmińskiego, wyposażonej w funkcje NFC, m.in. lokalizowania na mapie telefonu za pomocą tagów NFC rozmieszonych na uczelni.

Dużą atrakcją dla uczestników Forum była prezentacja na stoisku Looksoft rozwiązania Like IT Box firmy Dynasoft. Usługa jest odpowiedzią na rzeczywiste połączenie realnych wydarzeń z ich obecnością na portalach społecznościowych. System umożliwia m.in. „lajkowanie” wydarzenia w mediach społecznościowych za pomocą opasek z technologią NFC.

W opinii koordynatora projektów NFC w Looksoft – Marka Sokołowskiego, konferencja, na której spotykają się najważniejsi przedstawiciele branż uczestniczących w Ekosystemie NFC, stymuluje rozwój technologii i usług NFC oraz pozwala na wymianę doświadczeń i wiedzy o poziomie zaawansowania bieżących rozwiązań.

Od ubiegłorocznego Forum, świat NFC poczynił znaczne postępy, a hasło NFC znaczy dla użytkownika coraz więcej. Forum Płatności Zbliżeniowych i NFC, bardzo dobrze wpisuje się w scenariusz rozwoju rynku NFC – twierdzi Marek Sokołowski.

Partnerami tegorocznej edycji Forum byli m.in. MasterCard, organizacja skupiająca wydawców kart płatniczych, wspierająca płatności zbliżeniowe na świecie oraz Nokia, globalny potentat w dziedzinie komunikacji mobilnej. Partnerem generalnym wydarzenia był operator sieci T-Mobile.

źródło: informacja prasowa