LOT wprowadza lotniskomaty PostInAir. Paczkę prześlesz samolotem

Dodane:

Adam Sawicki, Redaktor prowadzącyRedaktor prowadzący MamStartup Adam Sawicki

Udostępnij:

Za pośrednictwem lotniskomatów PostInAir w ciągu 4 godzin prześlesz paczkę z Krakowa do Gdańska. Nowa usługa oferowana przez PGP Innowacje i PLL LOT będzie dostępna w 125 miejscach w całej Polsce. Cenę nadania przesyłki za pomocą lotniskomatów poznamy wkrótce.

125 lotniskomatów PostInAir w całej Polsce

PGP Innowacje wraz z Polskimi Liniami Lotniczymi LOT wprowadzają na rynek lotniskomaty PostInAir, nową usługę, która będzie działać podobnie, jak dobrze znane paczkomaty InPost. Dzięki nim klienci będą mogli nadawać listy i paczki, które dotrą do adresatów drogą lotniczą. Chcąc wysłać paczkę będzie należało skorzystać z samoobsługowego terminala pocztowego. A tych ma nie brakować. – Docelowo powstanie 125 lotniskomatów na głównych lotniskach i w kluczowych lokalizacjach w największych miastach w Polsce – mówi Tomasz Żaba, prezes PGP Innowacje.

Na zdjęciu lotniskomat PostInAir

Paczki nadawane za pośrednictwem lotniskomatów PostInAir będą docierać do adresatów w krótkim czasie. Przykładowo dostarczenie przesyłki z Krakowa do Gdańska ma trwać zaledwie cztery godziny. Obecnie niewiadomo jednak ile ma kosztować nadanie przesyłki za pomocą terminala pocztowego PostInAir, natomiast Tomasz Żaba zapewnia, że szczegóły poznamy zaraz po zakończeniu trwających jeszcze testów pierwszego terminala pocztowego, który stanął przed siedzibą PLL LOT w Warszawie.

Lotniskomaty posłużą również do przechowania bagażu

Usługa będzie czynna przez 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu i będzie szczególnie pomocna osobą, które potrzebują dostarczyć ważne dokumenty w krótkim czasie. Oprócz możliwości nadania paczki, skrzynki PostInAir będą pełnić dodatkową funkcję, a mianowicie będą stanowić przechowalnie bagażu. Tomasz Żaba wyjaśnia, że pasażerowie, których bagaż zostanie zakwestionowany przez lotniskową służbę bezpieczeństwa, będą mogli go zdeponować korzystając z lotniskomatów.

Kiedy wobec tego powstanie, wcześniej wspomniana przez Tomasza Żabę, sieć lotniskomatów? Okazuje się, że do końca roku zostaną postawione na wszystkich, najważniejszych portach lotniczych w Polsce. W przyszłości również w Unii Europejskiej – Zamierzamy dostarczyć usługę, która w szybki sposób i po atrakcyjnej cenie będzie umożliwiała nadawanie przesyłek, początkowo na obszarze Polski, a później Unii Europejskiej – mówi prezes PGP Innowacje.