Lovely – szukaj mieszkania palcem po mapie

Dodane:

Adam Łopusiewicz Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

Wśród wielu narzędzi ułatwiających nam znalezienie danego miejsca na mapie, czy też portali pokazujących nam, jakie linie tramwajowe czy autobusowe jadą w stronę docelowego miejsca, mało słyszy się o projektach pomagających nam w znalezieniu mieszkania poprzez korzystanie z mapy danego miasta.

Wśród wielu narzędzi ułatwiających nam znalezienie danego miejsca na mapie, czy też portali pokazujących nam, jakie linie tramwajowe, czy autobusowe jadą w stronę docelowego miejsca, mało słyszy się o projektach pomagających nam w znalezieniu mieszkania poprzez korzystanie z mapy danego miasta.

Nazwa projektu – Lovely – ukazuje nam całą jego ideę, jaką jest znalezienie ładnego mieszkania w okolicy odpowiadającej naszym oczekiwaniom. Dzięki projektowi autorstwa Blake’a Piersona, Douga Wormhoudta oraz Leslie Chicoine możemy znaleźć na mapie mieszkania do wynajęcia. W czym pomogą nam podane punkty na mapie? Klikając na oznaczony punkt, możemy dowiedzieć się trochę o mieszkaniu oraz przeczytać opinię innych użytkowników na temat okolicy czy też samych warunków apartamentu. Oprócz opinii czy oceny innych, możemy obejrzeć zdjęcia lokalu lub dowiedzieć się więcej o jego warunkach technicznych, a wszystkie te informacje zbiera sam serwis Livelovely.com. Co w sytuacji, gdy w jednym budynku do wynajęcia jest kilka mieszkań? Wtedy, zgodnie z wprowadzonym trendem na „circles”, miniaturki wizytówek lokali sumują się w jedno kółko, a po kliknięciu rozkładają się i mamy wgląd do wszystkich oferowanych mieszkań w tym budynku.

Po prawej stronie widzimy, w kolejności od daty aktualizacji, nazwę dzielnicy, zdjęcie domu czy mieszkania oraz cenę za pobyt, dzięki czemu możemy w prosty sposób przeglądać wszystkie oferty w danej okolicy i znaleźć najładniejsze i najbardziej nam odpowiadające mieszkanie. Projekt powstał dzięki wsparciu SV Angel, 500 Startups, Founder Collective oraz Benjamina Linga(Google).

źródło: techcrunch.com

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem