Lover zdobywa 5 mln dolarów od Tindera i Kulczyka. Współtwórcą aplikacji  jest Polak

Dodane: 17.02.2020

Marta Wujek

Udostępnij:

Lover zamknęło właśnie pierwszą rundę inwestycyjną w wysokości 5 milionów dolarów. Apka, której współtwórcą jest Polak – Jaś Bagniewski, ma na celu rozprawienie się z tabu z seksualnego wellness i poprawienie naszego życia seksualnego. Hasłem przewodnim rozwiązania jest: „Let's have better sex".

– Chcemy zrobić dla zdrowia seksualnego to, co aplikacje takie jak Calm i Headspace zrobiły dla zdrowia psychicznego, czyli wzmocnić użytkowników w tym temacie i przenieść temat do głównego nurtu – powiedział Jaś Bagniewski, współzałożyciel i dyrektor generalny firmy Lover.

Jaś Bagniewski jest jednym ze współzałożycieli aplikacji Lover. Wcześniej przedsiębiorca zajmował się firmą Eve Sleep, która osiągnęła najszybszy IPO w historii UK. Appka Lover powstała po to, by pomagać użytkownikom w rozwiązywaniu problemów seksualnych. Projekt zainteresował między innymi twórcę Tindera i fundusz Kulczyka, którzy wraz z innymi inwestorami łącznie zainwestowali w rozwiązanie 5 mln dolarów. Projekt tworzą również dr Britney Blair – amerykańska psycholog i terapeutka z zakresu seksuologii oraz Nick Pendle – brytyjski przedsiębiorca.

Pozostali inwestorzy to Manta Ray Ventures; Global Founders Capital, kierowany przez niemieckiego Olivera Samwera; Fabrice Grinda, francuski przedsiębiorca i anioł biznesu, oraz Jose Marin, hiszpański współzałożyciel FJ Labs i IG Expansion.

Jedna na trzy pary ma związek bez seksu

Według informacji przekazanych przez Lover aż 47 proc. kobiet i 38 proc. mężczyzn ma problemy seksualne (15-20 proc. kobiet nigdy nie miało orgazmu!). Jednocześnie 80 proc. ludzi uważa, że seks jest istotny dla zdrowego związku. Niestety jedna na trzy pary, które są razem od co najmniej dwóch lat, mają związek nieseksualny. Natomiast nieszczęśliwe życie seksualne jest jednym z trzech najczęściej wymienianych powodów rozwodu. I właśnie te problemy aplikacja Lover chce rozwiązywać.

– Dane pokazują, że interwencje w zakresie terapii seksualnej są bardzo skuteczne, ale większość ludzi uważa je za niedostępne ze względu na koszty, brak wykwalifikowanych specjalistów lub po prostu wstyd. Wielokrotnie widziałam na przykładzie moich pacjentów sposób, w jaki podstawowe informacje i praktyczne rady mogą zmienić życie ludzi. Lover daje szansę, by korzystać z tego pozytywnego doświadczenia również poza gabinetem lekarskim – tłumaczy dr Britney Blair Lover’s Chief Science Officer.

Jak działa Lover?

Użytkownicy znajdą w aplikacji szereg treści: porady ekspertów w formie wideo i audio, ćwiczenia psychologiczne i fizyczne, gry i narzędzia do profilowania seksualnego, które są oparte na pracy wiodących naukowców w tej dziedzinie.

W aplikacji znajduje się „Profil seksualny”, który jest tworzony dla każdego użytkownika indywidualnie. Element ten został opracowany przez dr Blaira i zespół sześciu ekspertów medycyny seksualnej w oparciu o dziesięciolecia badań naukowych.

Narzędzie identyfikuje użytkowników jako jeden z 12 popularnych typów: od „Jaguara” („Ostrożny, ale ciekawy”) przez „Lojalistę” (lub „Seryjny Monogamista”), „Muzę” („Odbiorca Przyjemności”) po „Sentymentalistę”. Taka identyfikacja osobowości seksualnej pozwala aplikacji Lover zaoferować bardziej spersonalizowane treści i porady, dostosowane do typu seksualnego użytkownika i jego partnera.

Twórcy rozwiązania podkreślają, że przewagą ich aplikacji nad innymi formami terapii seksualnej jest fakt, że jest ona dostępna dla każdego, personalizowana i oparta na medycynie. Lover to jedyna aplikacja, którą tworzą z psycholog kliniczny i ekspert w dziedzinie wellness seksualnego.

Lover dostępny jest już na iOS. Podstawowa wersja jest bezpłatna, natomiast abonament premium w zależności od pakietu kosztuje 49,99 zł lub 7,99 zł miesięcznie. Wersja na Android ma być dostępna jeszcze w tym roku.

Coraz odważniej mówimy o seksie

Temat seksu przestaje powoli być tabu. Społeczeństwo ma coraz większą świadomość w tym zakresie. Przyczyniają się do tego z pewnością programy telewizyjne poruszające tę tematyką. Jednak i biznes coraz odważniej wchodzi w tę branżę.

Przykładem może być polska firma Lovely. Jej twórcy opracowali inteligentną nakładkę na penisa, która jest połączona z dedykowana aplikacją. Urządzenie analizuje zachowanie partnerów podczas stosunku i w oparciu o zebrane dane oraz problemy, jakie zgłasza użytkownik podpowiada co kochankowie mogą zrobić, by ich życie seksualne było bardziej satysfakcjonujące.

Tego typu produkty i aplikacje będą się coraz częściej pojawiać. Najwyższy czas byśmy zrozumieli, że życie seksualne jest bardzo ważnym obszarem w naszym życiu i warto o nie zadbać, tak jak o pozostałe. Aplikacja Lover z pewnością nam w tym pomoże. Gratulujemy twórcom tak szybkiej inwestycji i będziemy obserwować rozwój projektu, bo z pewnością jeszcze nie raz o nim usłyszymy.