Lucyna Warda z nową marką FindFunds.pl i crowdfundingiem udziałowym

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Udostępnij:

FindFunds.pl to nowo powstała marka, pod którą kryje się platforma oferująca przeprowadzanie kampanii equity crowdfundingowych. Za projekt odpowiada Lucyna Warda, specjalistka od obsługi spółek kapitałowych i transakcji inwestycyjnych, wcześniej związana z firmą Get Funded sp. z o.o.

Na zdjęciu: Lucyna Warda | fot. materiały prasowe 

FindFunds.pl to platforma crowdfundingu udziałowego, za pośrednictwem której spółki z o.o. mogą, w zamian za oferowane udziały w podwyższonym kapitale zakładowym spółki, pozyskiwać kapitał od drobnych inwestorów na rozwój nowych produktów lub usług. Innymi słowy – crowdfunding udziałowy to alternatywna forma finansowania ciekawych przedsięwzięć, i chociaż wiąże się z dużym ryzykiem dla inwestorów, może stanowić dużą szansę na wsparcie spółek zajmujących się innowacyjnymi rozwiązaniami. Crowdfunding udziałowy otwiera dla nich drogę rozwoju.

„Dzięki FindFunds.pl spółki mogą w pełni profesjonalnie zaprezentować siebie oraz swój pomysł, na który poszukują finansowania, zwalidować swój dotychczasowy biznes i zweryfikować jego trakcję. FindFunds.pl stanowi także idealne uzupełnienie działań PR-owych prowadzonych przez spółkę. Natomiast inwestorzy, korzystając z oferowanych przez FindFunds rozwiązań, mają możliwość prostego i szybkiego inwestowania w ciekawe i perspektywiczne spółki za pośrednictwem Internetu” – wyjaśnia Lucyna Warda, CEO FindFunds.pl.

FindFunds.pl oferuje możliwość przeprowadzenia kampanii w ramach crowdfundingu udziałowego. Każdy spółka zainteresowaną tą opcją pozyskania kapitału i walidacji swojego biznesu, będzie mogła wystartować z kampanią niezależnie od kwoty, którą chce zebrać.

„Nie narzucamy spółce żadnych parametrów, ani wysokości kapitału zakładowego, ani wysokości udziałów, ani oferowanego % w kapitale zakładowym. Te wszystkie parametry określa spółka, natomiast na podstawie tych danych wylicza się jej wycena. Ostatecznie to rynek weryfikuje, czy proponowane wskaźniki są akceptowalne, a tym samym  – czy spółka jest wiarygodna.” – dodaje Lucyna Warda.    

W FindFunds.pl spółki będą mogły liczyć na kompleksowe doradztwo i wsparcie w planowaniu i realizacji kampanii equity crowdfundingowej. Oprócz przygotowania kampanii, platforma umożliwia obsługę prawną, księgową czy PR-owo – marketingową. Spółki zainteresowane przeprowadzeniem kampanii mogą liczyć na konsulting podczas całego procesu pozyskiwania kapitału.

 Partnerami projektu są: od strony prawnej – Kancelaria Adwokacka Osiński i Wspólnicy sp. k., od strony obsługi spółek z rynku kapitałowego – EBC Solicitors,S.A., od strony analizy spółek – EBC Incubator sp. z o.o. i Świętokrzyski Inkubator Technologii sp. z o.o. oraz od strony księgowo-podatkowej – Stratego Doradztwo Księgowe S.A. 

Pierwsza kampania equity crowdfundingowa planowana jest na październik tego roku, natomiast już teraz spółka planuje wdrożenie dodatkowych opcji dla startupów i inwestorów, m.in. giełdę udziałów.  

„Giełda udziałów będzie dostępna dla spółek, które przeprowadziły kampanię za pośrednictwem FindFunds.pl oraz inwestorów, którzy zainwestowali w spółkę w ramach prowadzonej na platformie kampanii. Więcej szczegółów przedstawimy już wkrótce.” – dodaje Lucyna Warda. 

FindFunds.pl jest marką należącą do spółki Public Shell Advisory S.A. z siedzibą w Warszawie.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem