Łukasz Wejchert rezygnuje z członkostwa w radzie nadzorczej Wirtualnej Polski. Zajmie się inną spółką

Dodane:

Adam Sawicki, Redaktor prowadzącyRedaktor prowadzący MamStartup Adam Sawicki

Udostępnij:

Po niespełna dwóch latach współpracy z Wirtualną Polską Holding, Łukasz Wejchert rezygnuje z funkcji członka rady nadzorczej. Powodem ustąpienia ze stanowiska jest konkurencyjna działalność Dirlango, spółki należącej do przedsiębiorcy, w stosunku do WPH. Czy jego miejsce zajmie Magdalena Pasecka?

Rezygnuje z Wirtualnej Polski, żeby zająć się Dirlango

Łukasz Wejchert ustąpił wczoraj ze stanowiska członka rady nadzorczej Wirtualnej Polski Holding, które być może zajmie Magdalena Pasecka, dyrektor finansowa w funduszu Innova Capital. W komunikacie giełdowym Grupa Wirtualna Polska podaje, że powodem rezygnacji przedsiębiorcy z wcześniej wspomnianej funkcji jest jego zaangażowanie w rozwój Dirlango, spółki, którą współtworzy wraz z Maciejem Żakiem, a której ostatnie inwestycje mogą mieć charakter konkurencyjny wobec WPH.

Na zdjęciu: Łukasz Wejchert | fot. materiały prasowe 

Przypomnijmy, że w czerwcu tego roku Dirlango weszło w posiadanie siedemdziesięciu procent akcji firmy Netsprint specjalizującej się w marketingu internetowym. Nowy nabytek Wejcherta oferuje przede wszystkim narzędzia służące do realizowania reklam behawioralnych i content marketingu. Przy okazji przejęcia Netsprinta przedsiębiorca poinformował, że zamierza stworzyć alternatywną w stosunku do Google’a i Facebooka platformę reklamową. Po odejściu z Wirtualnej Polski Holding Łukasz Wejchert będzie mógł najprawdopodobniej w pełni poświęcić się wyżej wymienionemu zadaniu.

Do WPH dołączy Magdalena Pasecka

Przedsiębiorca w szeregach popularnej grupy medialnej spędził niespełna dwa lata. Obejmując funkcje członka rady nadzorczej WPH wspominał w lutym 2014 roku, że głównym powodem dla którego przyjął tę posadę są możliwości rozwoju innowacyjnych technologii online oferowane przez spółkę.

Być może wkrótce jego miejsce w radzie nadzorczej zajmie Magdalena Pasecka, dyrektor finansowa w funduszu Innova Capital, w którego portfelu inwestycyjnym znajdziemy właśnie m.in. Grupę Wirtualna Polska. Sprawa zostanie rozstrzygnięta już niebawem, bo podczas walnego zgromadzenia spółki, którego datę wyznaczono na ósmego grudnia.