Luma Investment inwestuje 3 miliony złotych w Coinfirm

Dodane: 07.02.2017

Informacja prasowa

Udostępnij:

Luma Investment inwestuje 3 miliony złotych w jedną z najbardziej wpływowych firm branży Blockchain – start-up Coinfirm. To pierwsza inwestycja nowego funduszu, którym zarządza ekipa Jakuba Karnowskiego.

Pozyskane finansowanie pozwoli Coinfirm na globalną ekspansję oraz rozwój centrum R&D skoncentrowanego na rozwiązaniach wykorzystujących technologię blockchain. 

Zgodnie z nową strategią, fundusz Luma Investment, zarządzający dotychczas spółkami z przemysłu ciężkiego, dywersyfikuje portfel wchodząc na rynek nowych technologii.

– Inwestujemy prywatne środki, co pozwala nam na dużą niezależność w kształtowaniu strategii, krótki proces decyzyjny i pełną elastyczność co do okresu inwestycji. Dzięki temu jesteśmy atrakcyjnym partnerem dla start-upów poszukujących finansowego i merytorycznego wsparcia – mówi Jakub Karnowski prezes Luma Investment.

Zespół Luma Investment tworzą eksperci zarządzający dotychczas podmiotami o zasięgu międzynarodowym z sektora finansowego, usługowego i przemysłowego. Do tej pory przeprowadzili transakcje o łącznej wartości 4.5 miliarda złotych.

– Sam byłem start-upowcem. Po sprzedaży swojej firmy chciałem wykorzystać doświadczenia z rynku VC na stworzenie funduszu o ponadprzeciętnej wartości niefinansowej tzw. smart money – mówi Tomasz Cichowicz, obecnie Partner w Luma Ventures.

Coinfirm to firma, która dostarcza analizy z zakresu Anti Money Laundering i Know Your Customer (AML/KYC) dla transakcji przy użyciu technologii blockchain np. płatności za pomocą cyfrowej waluty Bitcoin. Uznany jako lider w dziedzinie compliance dla blockchain, start-up ma siedzibę w słynnym londyńskim akceleratorze Level39, natomiast w biurze w Warszawie prowadzi badania nad nowymi rozwiązaniami opartymi o blockchain. Wśród partnerów Coinfirm są już wywiadownie gospodarcze takie jak Bisnode oraz twórcy waluty Dash. W 2017 roku Coinfirm został partnerem PwC Startup Collider oraz inicjatywy MIT Enterprise Forum wspieranej przez PKO Bank Polski.

– Coinfirm rośnie w znaczącym tempie. Obecnie jesteśmy na etapie budowania projektu o skali globalnej, aby konkurować w branży  blockchain na światowym rynku. Z naszej perspektywy Luma Ventures jest nie tylko inwestorem wnoszącym kapitał. Widzimy, że działa w modelu „smart money” czyli zapewnia nam znaczącą ilość dodatkowych pozytywnych aspektów pozafinansowych. Takich jak m.in. doświadczenie zespołu, ogromna sieć kontaktów, doświadczenie technologiczne i dostęp do zasobów ludzkich. Jestem przekonany, że w znaczący sposób ułatwi nam to rozwój i pozwoli zbudować przewagę konkurencyjną  – mówi Paweł Kuskowski, CEO Coinfirm.

– Jesteśmy przekonani, że cyfrowe waluty oraz inne rozwiązania wykorzystujące blockchain, będą wkrótce odgrywać kluczową rolę nie tylko w finansach, ale wielu innych obszarach, w których istotną rolę odgrywa wiarygodność i bezpieczeństwo przepływu informacji. Dla naszego funduszu to strategiczna inwestycja. Jesteśmy przekonani, że wspólnie z Coinfirm zbudujemy sukces o jakim Polska scena start-upowa marzyła od dawna –  mówi Tomasz Cichowicz, Partner w Luma Ventures.

– Kolejne akwizycje przed nami.  Aktywnie pracujemy nad następnymi inwestycjami technologicznymi z naszego regionu. W ciągu najbliższych dwóch miesięcy planujemy zrealizować kolejne transakcje – Jakub Karnowski.

fot. pexels.com

Aktualizacja: 29.06.2017 r. Ostatecznie nie doszło do inwestycjil. Luma Ventures nie podpisała umowy inwestycyjnej ze spółką odpowiedzialną za Coinfirm.