Lżej.pl — komputer w służbie zdrowia

lzejpl komputer w sluzbie zdrowia
Udostępnij:
W 2012 roku Maciej Szlachta stworzył system dietetyczny dopasowany do indywidualnych potrzeb odchudzającego się. Dziś, po zalogowaniu na stronie www.lzej.pl, może go wypróbować każdy.

W 2012 roku Maciej Szlachta stworzył system dietetyczny dopasowany do indywidualnych potrzeb odchudzającego się. Dziś, po zalogowaniu na stronie www.lzej.pl, może go wypróbować każdy.

Według badań, trudności z przygotowywaniem posiłków obok uczucia głodu są największą przeszkodą dla starających się zrzucić zbędne kilogramy. Lżej.pl to system, który pomaga w stworzeniu diety i jej przestrzeganiu od początku, aż do jej ostatnich dni. Wspiera przy robieniu zakupów, tworzy indywidualne listy, liczy kalorie, proponuje łatwe w przygotowaniu przepisy i pomaga podtrzymać motywację.

Grupą docelową oprogramowania jest pokolenie aktywnych zawodowo 20-, 30- czy 40-latków, którzy często nie potrafią gotować. A to właśnie samodzielne gotowanie daje największe szanse na sukces. System skupia się na tym elemencie. Proponuje łatwe, smaczne i nowoczesne przepisy. Planuje posiłki tak, aby ułatwić przestrzeganie diety. Wiele dań gotowanych jest na 2 - 3 dni z góry, a mechanizm bierze pod uwagę to, przez jaki okres czasu dane składniki można przechowywać w lodówce tak, aby nic się nie zmarnowało. Jest to jedna z cech wyróżniających Lżej na tle silnej w tej dziedzinie konkurencji.

Dieta jest precyzyjnie policzona według obowiązujących norm dietetycznych tak, by uniknąć uczucia głodu i efektu jo-jo. Dostępna jest również specjalna aplikacja na telefon z systemem Android umożliwiająca przeglądanie list zakupów, przepisów, wprowadzanie wagi i śledzenie swoich postępów.

Prototyp systemu powstał w 2012 roku. Autor najpierw przetestował go na sobie. W krótkim czasie zrzucił 13 kilogramów. Od kilku miesięcy prowadzone są testy Beta serwisu, w których udział może wziąć każdy. Ich wyniki są pozytywne — dzięki Lżej schudło już kilkadziesiąt osób.

źródło: informacja prasowa