"Mądrale" szukają startupów

madrale szukaja startupow
Udostępnij:
Trwa rekrutacja do pierwszego programu akceleracyjnego prowadzonego przez Wise Guys. Akcelerator szuka ciekawych startupów i mocnych teamów z całej Europy.

Trwa rekrutacja do pierwszego programu akceleracyjnego prowadzonego przez Wise Guys. Akcelerator szuka ciekawych startupów i mocnych teamów z całej Europy.

Wise Guys to akcelerator, którego siedziba jest w Estonii, ale z założenia ma charakter ogólnoeuropejski. Powstał on z inicjatywy Herty Tammo, który jest także jednym z inwestorów w tym projekcie. W gronie współtwórców można znaleźć również takie osoby jak Jon Bradford z brytyjskiego Springboardu oraz wiele innych postaci związanych ze sceną startupową głównie w krajach nadbałtyckich.

Co oferuje akcelerator? Jak twierdzą jego przedstawiciele, przede wszystkim krew, pot i łzy. Jednak oprócz tego, będzie również coś przyjemniejszego - 10 tygodni ciężkiej pracy nad startupem. Startupowców będzie wspierać grono mentorów z różnych krajów i o różnych specjalizacjach. Oczywiście bez pieniędzy ani rusz. Akcelerator Wise Guys zamierza zainwestować do 15.000 Euro w startup.

Rekrutacja do Wise Guys zakończy się 11 marca, a program akceleracyjny ruszy pełną parą już 23 kwietnia. Wszystkie prace zakwalifikowanych zespołów będą odbywać się w Tallinie, ale główny punkt przedsięwzięcia, czyli Demo Day przed gronem inwestorów, odbędzie się na początku lipca w Londynie. Prawdopodobnie dlatego, że tam dużo łatwiej zdobyć inwestora niż w naszej części Europy.

Organizatorzy przewidzieli również gratyfikację finansową dla osób polecających ciekawe startupy. Dlatego jeśli macie dobre pomysły i silny zespół, zgłaszajcie się do Wise Guys... i nie zapomnijcie powołać się na MamStartup.pl, w końcu 500 "ojro" piechotą nie chodzi ;)

źródło: informacja własna