Magiczny Dywan onEVO – nowa generacja podłogi interaktywnej

Dodane: 26.05.2020

Informacja prasowa

Udostępnij:

Stworzona przez polską firmę Funtronic interaktywna podłoga, już od kilku lat pomaga szkołom na całym świecie w prowadzeniu nowoczesnych zajęć. Teraz lekcje z użyciem Magicznego Dywanu będą jeszcze bardziej atrakcyjne. Do szkół i przedszkoli trafi wkrótce Magiczny Dywan onEVO, który zapewnia większą interaktywność oraz lepszą jakość wyświetlanych na podłodze gier i quizów edukacyjnych.
Z możliwości urządzenia placówki będą mogły skorzystać w pełni dopiero po powrocie do normalnego trybu zajęć, ale już teraz mogą składać zamówienia. Funtronic nie zapomina też o swoich dotychczasowych klientach oferuje im wsparcie serwisowe, aktualizacje aplikacji, a także niespodziankę z okazji swoich piątych urodzin.

Obecnie z Magicznego Dywanu korzysta niemal 10. tysięcy placówek w 20. krajach świata. Urządzenie łączy nowoczesną technologię i tradycyjne metody nauczania, dzięki czemu może być stosowane w każdym systemie pedagogicznym. Jego największą zaletą jest to, że spaja aktywność umysłową z fizyczną, pełni rolę edukacyjną i socjalizuje, a dzięki bezdotykowej obsłudze zapewnia bezpieczeństwo i higienę. Magiczny Dywan onEVO to kolejny etap ewolucji urządzenia, które już teraz jest wykorzystywane przez setki polskich szkół, przedszkoli, świetlic czy innych placówek.

Technologia dla edukacji

– Technologie w edukacji stają się coraz bardziej powszechne, a branża edu-tech rozwija się niezwykle dynamicznie. Funtronic nie pozostaje w tyle i na bieżąco podąża za najnowszymi trendami w tym obszarze. W styczniu tego roku wzięliśmy udział w najważniejszym wydarzeniu branży edukacyjno-technologicznej w Europie – targach BETT SHOW w Londynie. W ich trakcie zaprezentowaliśmy Magiczny Dywan, a pozytywne reakcje, z jakimi spotkał się on ze strony odwiedzających, utwierdziły nas w przekonaniu, że zmiany jakie proponuje Magiczny Dywan onEVO to krok w dobrym kierunku – mówi Wojciech Muliński, członek zarządu firmy Funtronic.

Czego możemy spodziewać się po zmodernizowanej wersji urządzenia? Przede wszystkim jest to lepsza grafika gier i quizów, które zostały stworzone specjalnie z myślą o nowej platformie. Ułatwieniem dla użytkowników ma być wygodne i funkcjonalne menu. Nauka na interaktywnej podłodze będzie bardziej atrakcyjna nie tylko ze względu na większą rozdzielczość wyświetlanego obrazu, ale także dzięki wbudowanym głośnikom stereo. Magiczny Dywan EVO został wyposażony w pakiet 100 startowy gier, a jego bardziej ergonomiczna konstrukcja oraz komponenty – dostosowane do najnowszych, międzynarodowych standardów.

Magiczny Dywan jest inteligentną odpowiedzią na potrzebę cyfryzacji szkół. Podnoszenie kompetencji cyfrowych uczniów i nauczycieli jest dziś nie tylko potrzebą, ale i koniecznością. Doskonale pokazał to okres kwarantanny i zdalnego nauczania, kiedy na technologii musiał oprzeć się cały system edukacyjny. We wrześniu dzieci i młodzież będą już przyzwyczajone do innych form nauki niż te, które były stosowane do tej pory. Warto wykorzystać zdobyte w ostatnim czasie umiejętności, by po powrocie do normalnych lekcji wprowadzić do nich więcej nowoczesnych rozwiązań. To dobry moment, by pokazać jak mądrze i odpowiedzialnie korzystać z technologii informacyjno-komunikacyjnych w edukacji. Zwłaszcza, jeśli technologie te przyczyniają się nie tylko do pogłębiania wiedzy, ale też rozwijania umiejętności społecznych, integracji czy ucznia pracy w grupie.

Z myślą o wszystkich użytkownikach

Nowe pakiety aplikacji edukacyjnych Funtronic będą pisane pod kątem Magicznego Dywanu EVO, użytkownicy jego starszej wersji nie mają jednak powodów do niepokoju. Producent zapewnia im wsparcie serwisowe oraz aktualizacje aplikacji. Co więcej, z okazji swoich piątych urodzin, Funtronic przygotował dla użytkowników Magicznego Dywanu specjalny, jubileuszowy pakiet gier. W celu otrzymania bezpłatnego pakietu 12 gier muszą oni jedynie wejść na stronę www.magicznydywanna5.pl i pozostawić dane kontaktowe swojej placówki.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem