Mała drukarka też może być profesjonalna. HP LaserJet Pro to urządzenie uniwersalne dla małych firm

Dodane:

Agata Ruszkowska Agata Ruszkowska

Mała drukarka też może być profesjonalna. HP LaserJet Pro to urządzenie uniwersalne dla małych firm

Udostępnij:

Co jest najważniejsze w odpowiednim zapleczu biurowym? Sekret tkwi nie tyle w szybkim internecie, regulowanym biurku, czy dostępie do ekspresu z kawą. Sprawną pracę biurową ułatwia zawsze… profesjonalna drukarka, której często brakuje w małych biurach, a także w naszych domowych gabinetach. Na szczęście na rynku pojawiło się kompaktowe urządzenie HP LaserJet Pro 4102DWE, które będzie nadążać za potrzebami małych firm.  

Sytuacja na rynku zmienia się jak w kalejdoskopie – teraz wyjątkowo odczuwamy to, jak bardzo gospodarka jest zależna od różnych wydarzeń na świecie. Nic dziwnego, że przedsiębiorcze osoby chcą odzyskać kontrolę nad swoją pracą i zakładają własne firmy. Według badania U.S. Census Bureau, w 2021 roku zarejestrowano 5,4 miliona nowych firm, co oznacza wzrost o 23% w stosunku do roku poprzedniego.

Za każdą firmą powinno zawsze stać “biuro” – czasem jest to po prostu wydzielone stanowisko w przestrzeni domowej, a czasem lokal wynajęty wyłącznie na potrzeby zawodowe. W przypadku jednego, jak i drugiego miejsca, powinniśmy być zaopatrzeni w odpowiedni sprzęt – oprócz komputera równie ważne jest urządzenie, które umożliwi nam skanowanie i drukowanie dokumentów. Takim urządzeniem idealnym na start jest nowa drukarka z serii LaserJet Pro z HP+.

Cała seria LaserJet Pro ma wyróżniać się “superszybkością” i superwydajnością”. Postanowiliśmy sprawdzić, że atrakcyjny opis producenta pokrywa się z jakością druku i wygodą użytkowania.

Kilka zdań słowem wstępu: LaserJet Pro to nowe urządzenie od marki HP, które jest skierowane dla małych i średnich biur. Producent zaznacza, że może z niej korzystać nawet 10 użytkowników, którzy połączy się z nią dzięki sieci bezprzewodowej (WiFi) lub przewodowej. Praca w sieci przewodowej jest niezwykle przydatną funkcją pozwalającą połączyć urządzenie wielofunkcyjne z większą liczbą komputerów za pomocą przewodu Ethernet, który jest podłączony do routera. Takie rozwiązanie jest szeroko stosowane w korporacjach oraz urzędach i znacząco podnosząc efektywność pracy.

O przeznaczeniu do małego biura przypomina sam gabaryt tego urządzenia – trudno dziś znaleźć na rynku równie kompaktowe i zarazem uniwersalne rozwiązanie. W tym wypadku mamy drukarkę, skaner i ksero w jednym sprzęcie o wymiarach 32.3 x 42 x 39 cm (12,6 kg wagi). LaserJet Pro bez problemu ustawimy pod biurkiem, czy na stoliku tak, aby zawsze był pod naszą ręką.

Model 4102DWE oferuje wszystkie niezbędne funkcje, które znajdziemy w profesjonalnych drukarkach dla dużych biur – m.in. automatyczny druk dwustronny (tylko w czerni i bieli), co jest możliwe za sprawą modułu dupleksu (kartka zadrukowana z jednej strony zostaje odwrócona i wraca do drukarki, gdzie jest ponownie pokrywana tonerem). Jednak to, co jest niezwykle przydatną opcją w warunkach biurowych to automatyczny podajnik skanowania (ADF), który umożliwia sprawne dwustronne skanowanie. Tak zeskanowanie dokumenty możemy przesłać od razu do e-maila, jako PDF, czy bezpośrednio na USB. Dzięki takiemu rozwiązania praca z dokumentami staje się znacznie szybsza i mniej uciążliwa.

Jeśli chodzi o jakość druku i szybkość działania to nie trudno cokolwiek zarzucić temu sprzętowi – rozdzielczość druku 4800 x 600 dpi gwarantuje ostre i czytelne pismo, a prędkość to nawet 40 stron na minutę. Jeśli zatem drukujemy na tym sprzęcie jakąś obszerną dokumentację, możemy mieć pewność, że w formie fizycznej trafi w nasze ręce bardzo szybko.

To, co warto jeszcze docenić w tym sprzęcie, to bezwysiłkowe zarządzanie – intuicyjny ekran i oparta na chmurze konfiguracja ze wskazówkami ułatwia konfigurowanie nowych drukarek i dodawanie użytkowników z dowolnej lokalizacji. W całym procesie pomaga aplikacja Smart Admin Dashboard, dzięki której możemy monitorować wykorzystanie i ustawienia kontroli w wielu drukarkach, w wielu lokalizacjach. Bezproblemowa łączność umożliwia drukowanie z dowolnego miejsca, dowolnego urządzenia, w dowolnej sieci.

Oprócz wypuszczenia na rynek jakościowego i intuicyjnego sprzętu, postanowiła jeszcze w inny sposób ułatwić pracę małych firm. Producent we współpracy z Morning Consult przeprowadził badania, które potwierdziły, że ponad 80 procent małych firm uważa drukowanie jest niezbędne do prowadzenia działalności. Co ciekawe 55 procent twierdzi, że nie ma czasu na zarządzanie tą technologią. Jak można im ułatwić prace i zminimalizować czas spędzony przy obsłudze drukarki?

Rozwiązanie okazało się całkiem proste – firma HP udostępniła swoim klientom subskrypcję Instant Ink, dzięki czemu korzystające z drukarek HP firmy mogą automatycznie otrzymać wszelkie materiały eksploatacyjne (atrament lub toner). Ta wygoda, w połączeniu z zaawansowanymi funkcjami nowych drukarek z serii LaserJet Pro z HP+ (HP LaserJet Pro 4000e oraz HP LaserJet Pro 3000e), może pomóc przedsiębiorcom zaoszczędzić czas i pieniądze.

– Właściciele małych i średnich firm często zarządzają każdym aspektem swojej działalności i choć drukowanie jest dla wielu z nich niezbędne w codziennej pracy, chcą, aby proces – od konfiguracji drukarki po zamawianie materiałów eksploatacyjnych i monitorowanie potencjalnych zagrożeń – był bezproblemowy – komentuje Mateusz Wasilewski, Office Printing Solution Category Manager, HP Inc Polska.

To jednak nie koniec – HP dba również o ekologię. Producent ułatwia recykling wkładów w ramach programu HP Planet Partners. Co istotne, HP prowadzi recykling w ramach obiegu zamkniętego, dążąc do ograniczenia ilości nowowyprodukowanego plastiku. Poza tym LaserJet Pro z HP+ wspiera inicjatywę Forest First co oznacza, że za każdą stronę wydrukowaną  w okresie eksploatacji drukarki, HP wesprze działania na rzecz odbudowy, ochrony  i odpowiedzialnego zarządzania lasami, współpracując z partnerami z organizacji pozarządowych, takich jak World Wildlife Fund.


Materiał powstał we współpracy z HP