Małe firmy nie muszą pracować na laptopach. ASUS D500sc to budżetowa stacjonarka w rozmiarze XS

Dodane:

Agata Ruszkowska Agata Ruszkowska

ASUS D500sc

Udostępnij:

Pracując z domu lub zaopatrując w sprzęt małą firmę, nie jesteśmy wcale skazani na laptopy, które niekoniecznie sprawdzają się w każdym biznesie. ASUS wypuścił na rynek komputer stacjonarny, który idealnie spełnia wymagania mniejszych przedsiębiorców i pozwoli na wykonywanie typowo biurowych czynności.

Niezauważalny w biurze

Słyszysz „komputer stacjonarny” i wyobrażasz sobie wielkie „pudło”, które zajmuje dużo miejsca i jest niewygodne do przenoszenia. Na szczęście producenci w dzisiejszych czasach wiedzą, że miniaturyzacja musi dotykać także tego rodzaju sprzętu, a najlepszym tego przykładem jest ASUS ExpertCenter D500SC. Ten kompaktowy komputer jest świetnie zaprojektowany, a do tego pozwala zaoszczędzić miejsce i stworzyć uporządkowaną przestrzeń roboczą. Jego design jest elastyczny – pozwala na ustawienie zarówno w pionie, jak i poziomo (ustawiając na nim monitor).

Komputera nie tylko nie widać, ale też nie słychać. ASUS ExpertCenter D500SC charakteryzuje minimalny poziom hałasu z małego opakowania dzięki zoptymalizowanej konstrukcji termicznej D5 Sff — konkretnie chodzi o izolowane komory powietrzne dla głównych generatorów ciepła komputera PC, które zapobiegają gromadzeniu się ciepła wewnątrz. Dzięki temu rozwiązaniu mamy zagwarantowaną cichą pracę nawet podczas najwyższych wydajności.

„Mały, ale wariat”

ExpertCenter D500SC jest zupełnie niepozorny, a jak na ten gabaryt oferuje naprawdę potężną i niezawodną wydajność, która wpisuje się w potrzeby małych firm. Komputer został wyposażony w najnowocześniejszy procesor Intel Core 11. generacji z najnowszą pamięcią DDR4 RAM. Oddzielny procesor graficzny NVIDIA daje duże możliwości, jeśli chodzi o wydaną pracę na materiałach wizualnych.

Nie da się ukryć, że praca na tym komputerze w połączeniu z monitorem ASUS ProArt praca na plikach graficznych była samą przyjemnością.

Idealny do wideokonferencji

W czasach, kiedy połączenia wideo stały się w firmach normą, ExpertCenter D500SC spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających pracowników. Sprzęt został wyposażony w technologię redukcji szumów opartą na sztucznej inteligencji, która wykorzystuje zaawansowane techniki uczenia maszynowego. Podczas naszych testów rzeczywiście zauważyliśmy działanie tej technologii – komputer filtruje szumy wokół głośnika i eliminuje hałas, który powstaje w otoczeniu naszego rozmówcy. Ta funkcja znacząco wpływa na jakość połączeń i sprawia, że znacznie przyjemniej odbywa się takie rozmowy na odległość, a przy tym jesteśmy lepiej słyszani przez drugą stronę.

Szereg możliwości

W biznesowych komputerach bardzo istotne jest to, czy są nam w stanie zaoferować różnego rodzaju porty, aby móc podłączyć do nich jak największą liczbę służbowych urządzeń peryferyjnych. W przypadku ExpertCenter D500SC mamy całą gamę dostępnych portów (m.in. HDMI, VGA, USB 3.2, USB 2.0, LAN), a do tego czytnik kart SD, który przyspiesza przesyłanie danych.

Wyższość nad laptopami

Co jest niewątpliwą zaletą komputerów stacjonarnych? W porównaniu z laptopami są one dużo bardziej elastyczne pod kątem ewentualnej rozbudowy. W kompaktowym komputerze ASUS otrzymujemy wyjątkowo przemyślany układ wewnętrzny, który daje nam dużą przestrzeń do rozbudowy. W stalowej obudowie możemy umieścić dwa urządzenia pamięci masowej i dodatkowe karty graficzne.

Ekologiczny i energooszczędny

Model ExpertCenter D500SC to nie tylko przemyślana konstrukcja i wydajność – inżynierowie ASUSa pomyśleli też o tym, aby komputer był maksymalnie bezpieczny dla środowiska. Sprzęt spełnia rygorystyczne wymagania środowiskowe na wszystkich etapach cyklu życia produktu i optymalizuje zużycie energii, aby obniżyć koszty operacyjne w dłuższej perspektywie.

Do tego komputer posiada zasilacz z certyfikatem 80 Plus Platinum wskazujący na minimalne straty energii. Oznacza to nic innego, jak mniejsze wytwarzanie ciepła i oczywiście mniejszymi wydatkami za energię.

Materiał powstał we współpracy z ASUS