Mały biznes? Jedno narzędzie. Zobacz, co potrafi Calendesk

Dodane: 07.06.2021

Mam Startup

Udostępnij:

Masz dość tysiąca aplikacji do obsługi biznesu? Postaw na kompleksową platformę Calendesk, z którą stworzysz własną stronę internetową i system rezerwacji wizyt, a także przyjmiesz płatności i wyślesz newsletter.

Wystartowanie z biznesem nigdy nie było proste

W dobie internetu wciąż nie jest. I nieważne, że prowadzisz małą, lokalną firmę w bardziej tradycyjnej branży. Prowadząc salon fryzjerski, zakład kosmetyczny lub poradnię dietetyczną wciąż stajesz przed setką wyzwań, problemów i dylematów.

Jak stworzyć własną stronę internetową? Skąd wziąć program do rezerwacji wizyt online? Jak ogarnąć marketing i pozyskać klientów w sieci? To tylko niektóre z tysiąca pytań, na które musisz znaleźć odpowiedzi, żeby ruszyć z kopyta i zacząć zarabiać.

Ale podjęcie kluczowych decyzji nie ułatwia mnogość rozwiązań dostępnych na rynku. Weźmy na warsztat wykonanie firmowej strony i aplikacji do rezerwacji wizyt. To zadanie możesz powierzyć software house’owi. Możesz też kupić gotowy szablon na WordPressie albo pokusić się o zbudowanie całego systemu do zarządzania firmą samodzielnie. Tyle że pierwsze rozwiązanie kosztuje – dziesiątki tysięcy złotych, drugie nie rozwiązuje wszystkich problemów, a realizacja trzeciego potrwa za długo.

Wszystkie biznesowe narzędzia w jednym miejscu

Czy można prościej? Zdecydowanie tak. A pomoże w tym Calendesk, czyli łatwa w obsłudze platforma, która agreguje rozmaite narzędzia biznesowe w jednym miejscu. Od kreatora strony www i aplikacji mobilnej, poprzez system do rezerwacji online, aż po wirtualnego asystenta marketingu. W tym artykule omówimy kilka wybranych funkcji systemu. Jeśli chcesz poznać wszystkie, gorąco zachęcamy do odwiedzenia strony producenta, gdzie znajdziesz wszelkie szczegóły.

1. Kreator strony www i aplikacji mobilnej

To, co najbardziej podoba nam się w Calendesk to możliwość postawienia w pełni profesjonalnej strony internetowej w zaledwie godzinę. Jest to możliwe, bo zbudujesz ją, wykorzystując bogatą bazę 20 gotowych szablonów i 300 sposobów na spersonalizowanie swojej online’owej wizytówki – zmienisz kolor, tekst, zdjęcia i tak dalej.

Taka strona będzie responsywna, a zatem bez zarzutu będzie działać i wyglądać na urządzeniach mobilnych. A to ważne, bo ponad połowa internautów korzysta z sieci właśnie za pośrednictwem smartfonów i tabletów. Co więcej, tworząc firmową stronę przy użyciu Calendesk, nie będziesz musiał się martwić o zakup domeny i wybór hosta – producent platformy zrobił to za Ciebie. Ponadto Twoja strona będzie bezpieczna, co poświadcza certyfikat SSL, widoczny jako kłódka w pasku https.

Zobacz na poniższym wideo, jak działa kreator strony www Calendesk:

W podobny sposób stworzysz własną natywną aplikację mobilną, którą Twoi klienci będą mogli pobrać ze sklepu Google Play i AppStore. Dzięki temu zyskasz pewność, że odbiorcy Twoich usług będą mogli z nich skorzystać zaraz po odblokowaniu telefonu.

2. Moduł rezerwacji wizyt i zarządzanie pracownikami

Nieodzowną częścią salonu urody lub gabinetu dietetycznego jest proces umawiania wizyt. Aby zarezerwować wolny termin, do niedawna klienci musieli się do Ciebie dodzwonić i zająć czas pracownikowi. Już nie muszą. Mogą to zrobić online, korzystając z kalendarza rezerwacji wizyt online. Wystarczy, że na formularzu zaznaczą preferowaną usługę, wybiorą termin, godzinę i specjalistę, a potem klikną „rezerwuj”, aby zapisać się na wizytę. Tutaj możesz zobaczyć jak działa system rezerwacji.

Po umówieniu się na wizytę Twoi klienci otrzymają SMS, e-maila lub powiadomienie push z potwierdzeniem rezerwacji. Podobne informacje trafią do Twojego panelu, dzięki czemu dowiesz się, które rezerwacje zostały opłacone, a także będziesz mógł nimi zarządzać oraz zaplanujesz pracę swojego zespołu. A skoro o zespole mowa, Calendesk oferuje swoim użytkownikom panel z grafikiem pracowników, a samym pracownikom dodatkową aplikację, za pomocą której poznają harmonogram pracy.

3. Płatności i komunikacja z klientem

Calendesk kompleksowo obsługuje małe biznesy, dlatego poza kreatorem strony i systemem rezerwacji wizyt zapewnia szereg innych, przydatnych narzędzi. Między innymi system płatności i rozwiązania usprawniające komunikację z klientami. I tak zintegrowany jest z platformą Stripe, która pozwoli Ci przyjąć płatność, wystawić fakturę i dokonać zwrotu środków. Dzięki temu nie będziesz musiał czekać na płatność aż klient zjawi się w gabinecie. Od razu otrzymasz zapłatę i usprawnisz cash flow swojej firmy.

Z Calendesk usprawnisz również komunikację z odbiorcami swoich usług. Jest to możliwe, bo platforma ma wbudowany system do wysyłki newslettera i powiadomień push. Dzięki temu możesz w prosty sposób zbierać adresy mailowy obecnych i potencjalnych klientów i budować bazę mailingową. Ta posłuży Ci do zbudowania relacji z odwiedzającymi Twój gabinet, zaangażowania ich i wciągnięcia w proces zakupowy.

4. Wirtualny asystent marketingowy

Nieustanne zdobywanie wiedzy i umiejętności to najskuteczniejsza metoda na zbudowanie trwałej przewagi konkurencyjnej. Zdają sobie z tego sprawę twórcy Calendesk, którzy oferują swoim użytkownikom dostęp do wirtualnego asystenta marketingowego. W bazie wiedzy znajdziesz materiały dydaktyczne i wskazówki ekspertów, dzięki którym poznasz sposoby i strategie na szybki rozwój własnej firmy.

Już teraz zachęcamy Cię do przeczytania poniższych artykułów:

5. Wsparcie prawne

Prowadząc biznes w sieci, potrzebujesz co najmniej dwóch formalnych dokumentów – regulaminu i polityki prywatności – aby działać zgodnie z prawem. I oczywiście możesz udać się do prawnika, zapłacić kilkaset złotych za przygotowania wspomnianych pism, ale jeśli korzystasz z Calendesk, nie ma takiej potrzeby. Wzory regulaminu i polityki prywatności otrzymujesz wraz z rejestracją konta, dzięki czemu oszczędzasz pieniądze i czas na poszukiwanie odpowiedniej obsługi prawnej.

14 dni za darmo

Calendesk to aplikacja, która działa w przeglądarce, a co za tym idzie, nie musisz jej instalować. Nie zajmuje miejsca na dysku i jest dostępna z każdego miejsca na świecie. A teraz możesz przetestować ją za darmo przez 14 dni. W tym czasie przekonasz się, co potrafi i dlaczego warto z niej korzystać, robiąc mały biznes.

Gotowy na darmowy okres próbny? Zaczynajmy!

 

Artykuł powstał we współpracy z Calendesk