Mam Startup to przede wszystkim ludzie

mam startup to przede wszystkim ludzie
Udostępnij:
Mam Startup ma rok i jest jednym z najważniejszych tytułów w Polsce, traktujących o przedsiębiorczości internetowej. A może nawet sam w sobie jest startupem? Ale mniejsza o nomenklaturę, bo przede wszystkim to ludzie. I o ludziach tu będzie.

Mam Startup ma rok i jest jednym z najważniejszych tytułów w Polsce, traktujących o przedsiębiorczości internetowej. A może nawet sam w sobie jest startupem? Ale mniejsza o nomenklaturę, bo przede wszystkim to ludzie. I o ludziach tu będzie.

Ja – zapalnik
Osobiście traktuję to jako przygodę, lekcję, eksperyment. Nie wiedziałem nic o byciu wydawcą, organizowaniu pracy redakcji. Byłem jednak przekonany o istnieniu niszy, która mnie wyjątkowo denerwowała. Myśl stała się na tyle natrętna, że powstanie serwisu było tylko kwestią czasu. Mieliśmy spróbować, wiele na tym nie stracić, a jednocześnie zyskać nowe kontakty w kontekście prowadzonego programu inwestycyjnego o tej samej nazwie.

Marcin – rednacz
Bez niego nie podjąłbym się tworzenia serwisu. Dla Marcina nie ma rzeczy redakcyjnie niemożliwych, choć nie porywa się z motyką na słońce, twardo stąpając po ziemi. Trudno o bardziej solidną osobę. O rzeczy, za które odpowiada Marcin zwyczajnie przestajesz się martwić. Ba, przestajesz myśleć, bo one zwyczajnie się dzieją jak zaplanowaliśmy.

Lech – redaktor
Drugi oficer, który pozwolił włączyć wyższy bieg i podnieść częstotliwość publikacji. Lech opracował i wprowadził nowe formaty do Mam Startup. Dba szczególnie o poziom naszych ambicji. I jeśli nawet czasem nie starcza nam zasobów do ich realizacji, to dzięki niemu patrzymy coraz dalej i wyżej.

Łukasz – monetyzator
W pewnym momencie, ku naszemu sporemu zaskoczeniu, pojawili się pierwsi zainteresowani reklamą. A potem kolejni i kolejni. Postanowiliśmy więc skorzystać z okazji i przygotować profesjonalną ofertę. Temat ogarnął Łukasz i od tej chwili sami aktywnie zaczęliśmy poszukiwanie kolejnych przychodów.

Adam – młody redaktor
Zaczynaliśmy z założeniem, że olewamy newsy. Raz, że nie mamy zasobów, a dwa, że tak czy siak będzie to recykling. Dopiero przyjście Adama zmieniło nasze nastawienie i od tego momentu staramy się wybierać co ciekawsze i inspirujące wydarzenia. Adam na tyle się rozwinął w redakcji, że już za parę dni będzie z nami pracował w pełnym wymiarze.

Paulina – korektorka
Dba o poprawność językową naszych tekstów. Dzięki jej czujnemu oku udaje nam się uniknąć większych wpadek i uwag ze strony czytelników. A przecież to kwestia równie dużej wagi jak treść publikacji.

Wiktor – zastrzyk energii
Choć znamy się zaledwie kilkadziesiąt godzin, to już widać, że Wiktor wniesie dodatkową energię do redakcji. Pomysły, konkretne rozwiązania, chęć do działania. Oczywiście wszystko to musi być poparte skuteczną egzekucją, ale mamy dobre przeczucia.

Dzięki! Mam nadzieję, że w takim składzie to, co planujemy na maj wkurzy parę osób! Umiemy już wiele i nie zawahamy się tego użyć.

PS.
Piotrku Wilamie, prośba o zaktualizowanie prezentacji. Filar numer jeden to bezsprzecznie zespół.

Michał Samojlik

Od 2003 roku związany z branżą internetową. Rozpoczynał jako grafik i projektant interfejsów webowych. Następnie założył agencję interaktywną Autentika, którą prowadzi po dziś dzień. Przez ostatnie kilka lat zaangażowany w wiele internetowych startupów: Goldenline, Navigeo, Gover, Jak Elvis, Admatik, Szukajauto, Misspolski.pl, Myguidie.com. Aktualnie pracuje nad Hotprice.pl. Pomysłodawca MamStartup.pl.