MamStartup.pl partnerem medialnym 4. edycji Konkursu Inspiracje

Dodane: 10.06.2021

Informacja prasowa

Udostępnij:

Konkurs promuje osoby, instytucje, firmy, szpitale i organizacje pozarządowe, które w minionym roku szczególnie zasłużyły się dla krzewienia nowych idei, rozwiązań i technologii, wpływając na zwiększanie bezpieczeństwa w medycynie, ochronie zdrowia i środowiska. Organizatorem Konkursu jest firma Idea Trade, prowadząca od 2014 roku projekt Bezpieczny Szpital Przyszłości. Przyjmowanie zgłoszeń trwa do 18 czerwca.
W tej edycji organizatorzy stawiają mocno na nowoczesne rozwiązania związane ze zdrowiem i środowiskiem, także rozwiązania startupów, stąd zaproszenie do współpracy serwisu MamStartup.pl.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 30.09.2021 roku podczas uroczystej Gali w Narodowym Instytucie Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji w Warszawie. ​Towarzyszył jej będzie kolejny Raport „Zdrowa Przyszłość – Inspiracje” w Dzienniku Gazecie Prawnej oraz debata na temat wyzwań zdrowotnych.

Nagrody Inspiracje 2020 będą wręczane w 7 głównych kategoriach:

 1. 1. Innowacje w szpitalu – medycyna – nowatorskie metody leczenia

 • Innowacyjny szpital – zarządzanie (m.in. HVBC – healthcare value based care, zwiększanie efektywności leczenia, nowatorskie metody zarządzania)
 • Bezpieczeństwo i redukcja zdarzeń niepożądanych, ze szczególnym uwzględnieniem zakażeń szpitalnych (w tym m.in. poparte wynikami i sparametryzowane projekty, wpływające pozytywnie na podniesienie stanu bezpieczeństwa zdrowia pacjentów i personelu oraz zmniejszenie ilości zdarzeń niepożądanych, szczególnie zakażeń szpitalnych)
 • Profilaktyka i popularyzacja zdrowego stylu życia (w tym m.in. akcje edukacyjno-promocyjne zachęcające do badań profilaktycznych, diagnostyki, zdrowego żywienia i rekreacji)
 • Działania na rzecz poprawy zdrowia i jakości życia seniorów (w tym m.in. działania prowadzone zarówno w szpitalach, sanatoriach, dziennych domach opieki jak i w domu pacjenta, a także akcje społeczne, wspierające seniorów w obszarze medycznym
  i mentalnym, aktywności fizycznej, umysłowej i zaangażowania społecznego).
 • Nowatorskie rozwiązania, produkty i usługi poprawiające jakość życia, zdrowia, dostęp do usług – urządzenia, technologie, telemedycyna, aplikacje, rozwiązania start-upów
 • Działania na rzecz ochrony zdrowia i środowiska naturalnego (w tym. m.in. akcje edukacyjno-promocyjne, rozwój technologii na rzecz środowiska naturalnego, ograniczanie złego wpływu organizacji na środowisko naturalne, prośrodowiskowe projekty CSR, akcje wolontariuszy).
 • Warto podkreślić, że z udziałem w konkursie nie wiążą się żadne opłaty.

  Więcej informacji znaleźć można na stronie www.szpitalprzyszlosci.pl

  Partnerzy tegorocznej edycji to: Ecolab, Greenpol, BGK, MAXimus.

   


  Na zdjęciu jeden ze zwycięzców w ubiegłorocznym Konkursie Inspiracje – dyr. Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku Jakub Kraszewski odbiera statuetkę i dyplom z rąk przewodniczącego kapituły dr. n. med. Marka Tombarkiewicza i Partnera Konkursu Izabela Radoch z Greenpol.

  icon-112px-padlock Created with Sketch.

  Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem