Mamy 1,5 mln unikalnych użytkowników miesięcznie. Yanosik w cyklu „Startupy w Mercedesie”

Dodane: 11.10.2017

Mam Startup

Udostępnij:

– CB Radio było dla mnie męczące i tak z moim przyjacielem zaczęliśmy się zastanawiać, czym można je zastąpić. W roku 2008 powstał pomysł na Yanosika – mówi Adam Tychmanowicz, Prezes Zarządu Neptis S.A.. W cyklu „Startupy w Mercedesie” rozmawiamy z twórcą aplikacji Yanosik.

Na zdjęciu: Adam Tychmanowicz, Prezes Zarządu Neptis S.A.

Yanosik to system komunikowania się pomiędzy kierowcami. Adam Tychmanowicz, Prezes Zarządu Neptis S.A. – właściciel Yanosika – aplikację nazywa „cyfrowym cb radiem”. W rozmowie z cyklu „Startupy w Mercedesie” dowiecie się, jak wyglądał pierwszy model Yanosika oraz jak potoczyły dalsze losy tego startupu, z którego dziś korzysta 1,5 miliona unikalnych użytkowników miesięcznie. 

– Teraz mamy dość dojrzały produkt, który jest powiązany nie tylko z największym operatorem paliwowym w Polsce, czyli z koncernem PKN Orlen w ramach programu Vitay – dodaje Tychmanowicz. Yanosik dziś współpracuje w zakresie bezpieczeństwa z Policją, a w ostatnim czasie także z firmą Motoprofil. Ta ostatnia współpraca przynosi użytkownikom systemu możliwość szybkiego serwisowania swoich pojazdów.

Jak dziś wygląda społeczność kierowców? Czego Yanosik dowiedział się o nich korzystając z przesyłanych danych o zdarzeniach drogowych? Tego wszystkiego dowiecie się z poniższej rozmowy z Adamem Tychmanowiczem, którą przeprowadził Antyweb.

Poprzedni odcinek cyklu „Startupy w Mercedesie” znajdziecie pod tym adresem. Materiał powstał we współpracy z marką Mercedes.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem