Mamy, które dają radę

Dodane: 15.07.2014

Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

Rosie prowadzi sklep z własną linią odzieżową dla kobiet i dzieci, Rachelle razem z Cameronem Winklevossem (który oskarżył Marka Zuckerberga o plagiat i proces wygrał) prowadzi stronę z wydarzeniami w Nowym Jorku, a Zanna jest dziennikarką znanych modowych magazynów. Wszystkie trzy bohaterki w rozmowie z CNNMoney zdradziły, w jaki sposób mając dzieci u boku osiągnęły sukces.

Zdjęcie royalty free z Fotolia

CNNMoney przeprowadził wywiady z kobietami sukcesu, aby sprawdzić w jaki sposób radzą sobie z przeciwnościami losu i jak organizują dzień pracy. Okazuje się, że wszystkie bohaterki do pomocy nad wychowaniem dzieci zatrudniają nianie. Dużą uwagę zwracają też na efektywność. Poznajcie sekrety sukcesu trzech mam, które dają radę.

Zapewnić lepsze jutro

Rosie Pope, która stworzyła sklep (internetowy, jak i stacjonarny) z ciuchami dla kobiet i dzieci, swój dzień rozpoczyna już o czwartej rano. Po przebudzeniu karmi najmłodszą córeczkę i do godziny ósmej spędza czas ze wszystkimi pociechami (ma dwie córeczki i dwóch synów). Pracę rozpoczyna o 9, a kończy ją o 17. Pół godziny później jest w domu. W wychowaniu dzieci pomaga jej niania.

Mąż Rosie do pracy wychodzi o 4:45, a wraca o godzinie 20. Wtedy już dzieci śpią i razem z żoną ma czas na pracę nad sklepem. Bohaterka sekret na sukces pokłada w organizacji dnia. Korzysta z terminarza i ściśle się go trzyma. Mówi też, że mamom brakuje pewności siebie, że mimo trudności dadzą radę osiągnąć sukces. Zaleca nie myśleć o pracy w domu i w pracy o domu. Biznes tworzy, by zapewnić dzieciom przyszłość.

Dumna jak paw

Trzy godziny później od poprzedniczki wstaje Rachell Hruska MacPherson, która na stronie Guest of a Guest opisuje wydarzenia z Nowego Jorku. Po przebudzeniu zajmuje się dziećmi, wyprawia je do szkoły i do godziny 10 rano pracuje zdalnie. Swój dzień rozpoczyna od przejrzenia listy zadań, która pozwala trzymać się określonego harmonogramu. Przyznaje, że w pracy nie udaje się jej utrzymać takiej harmonii.

MacPherson pracę kończy zazwyczaj o godzinie 18. Po powrocie wybiera się z mężem do restauracji, aby odreagować stres. Za współtwórczynie zawodowego sukcesu uważa nianię, która codziennie przysyła zdjęcia dwójki chłopców Rachell. Za świetną zawodową decyzję uważa przeniesienie biura blisko domu. Rachell jest też dumna, że pokazuje chłopcom, że kobiety dają sobie radę w świecie biznesu nie gorzej niż mężczyźni.

Zasady życia kobiety biznesu

Zanna wyznaje trzy zasady, których trzymanie się pozwala cieszyć się z życia prywatnego i zawodowego. Pierwsza: stara się widzieć ze swoimi dwiema córeczkami rano i wieczorem. Jak mówi, widok uśmiechniętych dziewczynek, które po kąpaniu o godzinie 17 idą spać, ją napędza. W zajmowaniu się dziećmi pomagają jej niania i mąż. Druga zasada jej sukcesu dotyczy telefonu, z którego po przyjściu do domu nie korzysta.

Ostatnią zasadą Zanny jest to, że weekendy spędza z rodziną. Freelancerka magazynów „E! News” i „The Today Show” oraz mentorka „Project Runway All Stars”, dzień rozpoczyna przed szóstą rano. Wtedy karmi dzieci, rano odbywa pierwsze wideokonferencje, a później jedzie do redakcji, gdzie zazwyczaj pracuje do godziny 19. Pogoń za sukcesem nauczyła ją doceniać czas i bycie efektywną.

źródło: money.cnn.com

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem