Mamy zwycięzców Samsung AppCup!

mamy zwyciezcow samsung appcup
Udostępnij:
Zakończył się ogólnopolski konkurs na najlepszą aplikację dla platformy Android - Samsung AppCup. Na zwycięzców czekały między innymi trzymiesięczne staże w prestiżowym Centrum Badawczo-Rozwojowym Samsung w Warszawie, a także tablety i smartfony Samsung.

Zakończył się ogólnopolski konkurs na najlepszą aplikację dla platformy Android - Samsung AppCup. Na zwycięzców czekały między innymi trzymiesięczne staże w prestiżowym Centrum Badawczo-Rozwojowym Samsung w Warszawie, a także tablety i smartfony Samsung.


Samsung AppCup przeznaczony był dla studentów wszystkich polskich uczelni, którzy mogli zgłaszać swoje uczestnictwo zarówno indywidualnie, jak i w dwu lub trzyosobowych zespołach. W trakcie trwania konkursu firma Samsung zorganizowała dla uczestników specjalne warsztaty ze specjalistami z branży, których celem była pomoc w rozwiązaniu konkretnych problemów, jakie mogli napotkać studenci podczas pisania aplikacji. Wszyscy, którzy zdecydowali się skorzystać z doświadczenia czołowych polskich informatyków, mogli poszerzyć swoją wiedzę i skorzystać z bogatego doświadczenia ekspertów.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników konkursu Samsung AppCup. Polscy studenci od lat należą do światowej czołówki wśród programistów. To właśnie oni zajmują najwyższe miejsca w międzynarodowych konkursach informatycznych i dlatego też staramy się wykorzystywać ich potencjał i dawać im najlepsze możliwości rozwoju na rynku - powiedziała Emilia Myrcha, Application Specialist, w Samsung Electronics Polska.

W konkursie Samsung AppCup wzięło udział blisko 400 uczestników z uczelni z całej Polski. Jury oceniało każdą pracę na podstawie takich kryteriów jak: użyteczność aplikacji, oryginalność danego rozwiązania, potencjał rynkowy, a także wykorzystanie technologii. Wśród najlepiej ocenionych prac można znaleźć, m.in. aplikację do tworzenia mapy zależności między poszczególnymi dokumentami „Dessin”, program do śledzenia swoich ścieżek „Path Tracker”, „Bring them Water”, czyli grę logiczną opartą na mechanice typu „hydraulik”, a także grę specjalnie zaprojektowaną z myślą o Galaxy Note i rysiku S-Pen – „Matrix Cut”.

Konkurs Samsung AppCup był dla nas przede wszystkim motywacją do tego, o czym zawsze marzyliśmy - do tworzenia gier komputerowych. Zwycięstwo było dla nas bardzo miłym zaskoczeniem i dzięki niemu po raz pierwszy uświadomiliśmy sobie, że jesteśmy na dobrej drodze - powiedział Oskar Kuligowski, współautor aplikacji Bring Them Water.

Pełna lista zwycięzców

źródło: informacja prasowa