Mann+Hummel wprowadzi filtry na pył z klocków hamulcowych w aucie, które mogą wpłynąć na poprawę jakości powietrza w miastach

mannhummel wprowadzi filtry na pyl z klockow hamulcowych w aucie ktore moga wplynac na poprawe jakosci powietrza w miastach
Udostępnij:

Mann+Hummel, niemiecka firma zajmująca się produkcją filtrów przeznaczonych do motoryzacji, już niebawem zaprezentuje nowy produkt w trosce o nasze środowisko – filtry, które będą ograniczały pyły generowane podczas hamowania samochodu.

Coraz częściej mówi się o tym, że pyły oraz cząsteczki, które powstają podczas hamowania samochodu, są szkodliwe nie tylko dla naszego środowiska, ale także dla naszego zdrowia. W związku z tym niemiecka firma Mann+Hummel pracuje aktualnie nad nowymi filtrami, które ograniczałyby pyły z klocków hamulcowych.

Takie filtry miałyby wyłapywać nawet 80% pyłów, które odpowiedzialne są za znaczną część emisji szkodliwych cząstek do powietrza. Co więcej, filtry pasowałyby zarówno do tych nowych, jak i nieco starszych modeli aut.

Na tę chwilę nie wiadomo, jaki byłby koszt takich filtrów.