Mapa Trójmiejskich startupów pomoże znaleźć inwestora

Dodane: 22.07.2014

Informacja prasowa

Udostępnij:

Trójmiasto staje się jednym z głównych ośrodków koncentrujących startupy w Polsce. Dla przedsiębiorców z Pomorza jest to niezwykle dobra wiadomość, oznacza bowiem coraz więcej inwestorów, instytucji otoczenia biznesowego czy też pomocy samorządowej dla innowacyjnych przedsiębiorstw z branż technologicznych. Coraz więcej startupów zaprzecza również krzywdzącemu stereotypowi Polski jako centrum outsourcingowego dla korporacji międzynarodowych.

Zdjęcie royalty free z Fotolia

Jednym z dowodów dobrej kondycji sceny startupowej na Pomorzu, a jednocześnie świetnym narzędziem dla samych przedsiębiorców, jest powstała w Trójmieście Mapa Startupów. Inicjatywa obecna w największych ośrodkach innowacyjnych na świecie, takich jak Dolina Krzemowa, Izrael czy Berlin ma na celu promocję młodych kreatywnych przedsiębiorstw oraz ich twórców a także znaczne ułatwienie nawiązywania relacji biznesowych. Dzięki trójmiejskiej mapie startupy z Pomorza nie tylko mogą się wyróżnić oraz śledzić, ale również odnaleźć potencjalnych partnerów, inwestorów, infrastrukturę (np. biura typu open space), interesujące wydarzenia czy też instytucje wspierające ich biznes.

Zespół Black Pearls, twórcy Mapy Startupów, zachęca do oznaczania startupów, które jeszcze się na niej nie znalazły oraz do śledzenia organizacji oraz wydarzeń, które mogą pozytywnie wpłynąć na rozwój sceny startupowej w Trójmieście. „Wierzymy, że startupcity.info pomoże nam przyciągnąć do regionu zagraniczny kapitał pokazując w prosty sposób możliwości inwestycyjne” – komentuje Wojciech Drewczyński, dyrektor działu R&D w Black Pearls.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem