Mapy Google umożliwią zakup biletów oraz płatności za parkingi

Dodane:

Agata Ruszkowska Agata Ruszkowska

Mapy Google umożliwią zakup biletów oraz płatności za parkingi

Udostępnij:

Google Maps ułatwią życie kierowcom i pasażerom komunikacji miejskiej. W aplikacji pojawiła się funkcja, dzięki której znacznie wygodniej będzie nam się przemieszczało po mieście.

Google Maps ułatwia nam życie już od dawna – przede wszystkim trudno dziś wyobrazić sobie podróżowanie bez tego narzędzia. Aplikacja jednak ciągle się rozbudowuje i oferuje nam nowe przydatne funkcje – możemy dzięki niej sprawdzić natężenie ruchu w danym miejscu (np. w sklepie), gdzie można się zaszczepić przeciwko Covid-19, a także gdzie znajdziemy wolne miejsca parkingowe.

Teraz kierowcy dostaną dodatkowe ułatwienie – Google Maps nie tylko pokaże im całą drogę, ostrzeże przed korkami i wskaże wolne miejsce do zaparkowania, ale także umożliwi zapłacenie za parkomat w tej samej aplikacji. W jaki sposób? Przycisk, dzięki któremu zapłacimy za parkowanie wyświetli się w momencie, gdy jej kierowca będzie się zbliżać do miejsca docelowego. Co więcej, aby przedłużyć swój pobyt w danym miejscu nie będzie musiał specjalnie wychodzić na zewnątrz do parkomatu – wydłużanie czasu parkowania będzie tak samo szybki i intuicyjne jak zakup bileciku w aplikacji.

Google Maps wprowadza również ułatwienia dla podróżujących środkami transportu miejskiego –  aplikacji będziemy mogli wkrótce kupić bilety na np. pociągi, autobusy i metro. Funkcja powinna działać podobnie jak w przypadku aplikacji Jakdojade.pl

Nowe funkcje są na razie dostępne na terenie Stanów Zjednoczonych (w 400 miastach), ale wkrótce też trafi do Polski – bilety przez Google Maps będziemy mogli kupić niebawem w Warszawie, Łodzi i Wrocławiu. Jak podaje Google, „po wykupieniu biletu wystarczy przyłożyć telefon do czytnika lub pokazać bilet cyfrowy, aby szybko dostać się na pokład”. Jeśli chodzi o płatności za parkowanie to Google jeszcze nie ogłosiło, kiedy możemy się jej spodziewać na terenie Europy.

UPDATE 22.02.2021

Portal cashless.pl dotarł do informacji, że aplikacja nie będzie umożliwiała kupna biletu i przechowywania go w aplikacji – możliwe będzie jedynie zapłacenie za bilet przez Google Pay. Ta usługa jednak nie jest żadną nowością i aktualnie jest dostępna w wielu polskich miastach – np. we Wrocławiu, gdzie można przyłożyć smartfon do czytnika i telefon jest wówczas naszym biletem.