Spółka Zencard połączyła się z PKO Finat

Dodane:

Marta Wujek Marta Wujek

Spółka Zencard połączyła się z PKO Finat

Udostępnij:

Po połączeniu z PKO Finat spółka Zencard znika z rynku. Powoli zostają wycofywane znaki graficzne marki. Rozwiązanie stworzone przez fintech będzie teraz jedną z dostępnych usług PKO Finat, który należy do PKO Banku Polskiego.  

Jak podaje serwis cashless.pl marka Zencard zcaliła się z PKO Finat. Przypomnijmy, że warszawski fintech został przejęty przez PKO Bank Polski na początku 2017 roku. Natomiast Zencard i PKO Finat połączyły się w lipcu 2020 roku. Teraz nazwa marki to już jedynie określenie jednej z usług PKO Finat. 

Czym jest Zencard?

Zencard stworzył narzędzie do marketingu transakcyjnego i budowania lojalności w handlu, dzięki któremu można między innymi nagradzać klientów za transakcje, które wykonują przy użyciu karty płatniczej. Pierwszą dużą siecią handlową, która wdrożyła to narzędzie była sieć hurtowni MAKRO.

– Współpraca z Visa i MAKRO to wyraźny sygnał, że nasz rozwój nabiera tempa, a rynek jest coraz bardziej otwarty na innowacyjne technologie. Jesteśmy dumni, że wraz z eService udało nam się wypracować system satysfakcjonujący zarówno sieć hurtowni MAKRO, jak i jej klientów – mówił wtedy Jarek Sygitowicz, współzałożyciel Zencard.

Po Zencard czas na Authologic

Pod koniec zeszłego roku twórcy Zencard, Krzysztof Klimczak, Marek Rogoziński i Jarosław Sygitowicz, wystartowali z nowym projektem. Authologic to aplikacja pozwalająca na zdalną weryfikację tożsamości przy użyciu m.in danych bankowych. Infrastrukturę i połączenie Authologic zapewnia firma banqUP, polsko-belgijski agregator API bankowych.

Choć Authologic istnieje na rynku stosunkowo krótko. Może się pochwalić pierwszymi klientami. Jednym z nich jest platforma do wynajmowania samochodów czy pojazdów transportu osobistego – Vooom.

– Parę lat po zakupie Zencard przez PKO BP zakończyliśmy naszą współpracę i postanowiliśmy tworzyć nowe rozwiązanie, tym razem związane z otwartą bankowością – mówił wtedy Jarosław Sygitowicz, współzałożyciel Authologic. Przedsiębiorca zapowiedział również, że jego zespół pracuje nad kolejnymi rozwiązaniami opartymi o otwartą bankowość, więc być może już niebawem znów usłyszymy o twórcach Zencard.