Market One Capital inwestuje w Londynie. MetaGravity pozyskał pieniądze na rozwój metaverse

Dodane:

Adam Sawicki, Redaktor prowadzącyRedaktor prowadzący MamStartup Adam Sawicki

Market One Capital inwestuje w MetaGravity

Udostępnij:

Londyński startup MetaGravity pozyskał 9,5 miliona dolarów, aby rozwinąć technologię, która pomoże skalować gry w metaverse. W startup zaangażował się polski fundusz VC Market One Capital.

Tech EU podaje, że obecnie działające silniki gier komputerowych pozwalają na grę w metaverse do 100 graczy jednocześnie, a skalowanie tego procesu jest kosztowne. Przy czym rozwiązanie tego problemu znalazł brytyjski startup MetaGravity, który specjalizuje się w inżynierii rozproszonych systemów obliczeniowych.

Przedstawiciele startupu twierdzą, że dzięki środkom pozyskanym w tej rundzie finansowania będą mogli wyskalować liczbę graczy do 1 miliona jednocześnie, co ma w przyszłości napędzić metaverse. Co więcej ich technologia nie tylko ma być skalowalna, ale też tańsza w użyciu niż dotychczas dostępne rozwiązania.

Market One Capital globalnie

Jednym z inwestorów, który znalazł się na pokładzie MetaGravity, jest polski fundusz Market One Capital. Przypomnijmy, że MOC nie po raz pierwszy angażuje się w rozwój startupów spoza Polski. Jedną z ostatnich inwestycji, której dokonał fundusz, jest inwestycja o wartości 1,5 miliona euro w koloński startup METYCLE.

Z kolei w październiku 2022 roku Market One Capital uruchomił nowy fundusz o kapitalizacji 80 mln euro. Przy tej okazji przedstawiciele funduszu wspomnieli, że środki zebrane na potrzeby tego funduszu zostaną przeznaczona na inwestycje w startupy z regionu Europy Środkowo-Wschodniej.