Mastercard inwestuje w Polsce. Wspólnie z The Heart tworzy „fabrykę startupów”

Dodane: 29.11.2018

Informacja prasowa

Udostępnij:

Podczas konferencji Impact Fintech Mastercard i The Heart ogłosiły powstanie jednostki The Heart Ventures. Wspólnie z największymi korporacjami będzie ona budować nowe spółki technologiczne, rozwijające m.in. usługi dodane dla banków.

– Polska to ważny rynek dla Mastercard i coraz ważniejsze centrum innowacji w Europie. Cieszymy się, że to właśnie tutaj będziemy mogli rozwijać i wdrażać najnowsze technologie. Wspólnie z The Heart i zaproszonymi partnerami będziemy budować nowe spółki i otwierać dla nich światowe rynki – mówi Bartosz Ciołkowski, dyrektor generalny Mastercard w Polsce.

Już w przyszłym roku uruchomionych zostanie pierwszych pięć spółek, m.in. w obszarach insurtech, fintech i retailtech. – Dziś innowacje rodzą się ze współpracy. Strategiczne partnerstwo z Mastercard daje The Heart Ventures dostęp do unikalnego know-how i możliwość tworzenia rozwiązań, które mają potencjał globalny. Działając razem jesteśmy w stanie kompleksowo wesprzeć korporacje, które próbują transformować swój biznes i w zwinny sposób rozwijać nowe przedsięwzięcia – komentuje Tomasz Rudolf, CEO The Heart.

Szefem The Heart Ventures został Maciej Marszałek, który wcześniej pełnił funkcję Chief Digital & Data Officer w Grupie Axa w Madrycie, nadzorując proces cyfrowej transformacji na 29 rynkach Ameryki Południowej, Afryki, Europy Wschodniej i Bliskiego Wschodu.

– Wdrażanie nowych modeli biznesowych w korporacji jest trudne, czasochłonne i często wiąże się z dużym oporem wewnętrznym organizacji. The Heart Ventures łączy zwinność startupu z unikalnymi zasobami korporacji. Taki mariaż pozwala na ominięcie barier organizacyjnych przy jednoczesnej możliwości szybkiego skalowania nowego biznesu – mówi Maciej Marszałek, partner zarządzający The Heart Ventures.

The Heart Ventures będzie ściśle współpracować z Mastercard Labs, wykorzystując najnowsze technologie rozwijane w placówkach badawczych Mastercard w 10 lokalizacjach na całym świecie.

Inwestycja w The Heart Ventures jest kolejnym potwierdzeniem zaangażowania Mastercard w rozwój polskiego ekosystemu fintech. Zgodnie z zapowiedzią KNF The Heart wspólnie z Mastercard ma być operatorem piaskownicy regulacyjnej, wspierającej młode spółki w testowaniu technologii i wejściu na rynek.